Farinya "Pari NN" klubiga o‘tishi mumkinligi aytildi
Panama terma jamoasi yarim himoyachisi Edgardo Farinya "Pari NN" klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ma’lumotlar shuni ko‘rsatganki, sobiq Podmoskovye "Ximki" legioneri 2028 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma imzolashga yaqin turibdi. Futbolchining agentligi RELC SPORTS tarmoq nashri "Yevro-Futbol.Ru"ga bergan ma’lumotiga ko‘ra, hozircha kelishuv haqida gapirish erta, biroq bu ehtimoldan xoli emas.
Mavjud ma’lumotlarga qaraganda, futbolchi Rossiyadagi bir necha takliflar orasidan pastki novgorodlik klubni tanlagan. O‘tgan mavsumda Edgardo Farinya "Ximki" safida barcha turnirlarda jami 15 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Shuni ta’kidlash lozimki, yangi mavsumda "Pari NN" Rossiya Premer-ligasida yaxshi boshlay olmadi va birinchi turda amaldagi chempion "Krasnodar"ga yirik hisobda mag‘lub bo‘ldi. Klubning yangi mavsumdagi maqsadlari va futbolchining jamoaga qo‘shilishi uning natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Фаринья может перейти в клуб "Пари НН"
Полузащитник сборной Панамы Эдгардо Фаринья может перейти в клуб "Пари НН". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что бывший легионер подмосковных "Химок" близок к подписанию контракта, рассчитанного до 2028 года. По информации агентства футболиста RELC SPORTS, в интервью сетевому изданию "Евро-Футбол.Ру" пока рано говорить о соглашении, однако это не исключено.
Согласно имеющимся данным, футболист выбрал нижегородский клуб среди нескольких предложений из России. В прошлом сезоне Эдгардо Фаринья провел 15 матчей за "Химки" во всех турнирах и забил три гола.
Следует отметить, что в новом сезоне "Пари НН" не смог хорошо начать в Российской Премьер-лиге и в первом туре крупно проиграл действующему чемпиону "Краснодару". Ожидается, что цели клуба в новом сезоне и присоединение футболиста положительно скажутся на его результатах.