«Fenerbaxche» jamoasining bosh murabbiyi Joze Mourinyo o‘zining orzusi haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jahon chempionatida ishtirok etishni xohlaydi, ayniqsa Portugaliya milliy terma jamoasining bosh murabbiyi sifatida ishtirok etish niyatida ekanini ta’kidladi. Mourinyo o‘z mamlakati yoki boshqa biror davlat terma jamoasi bilan chempionatga borishni istashini bildirdi.
Shu bilan birga, u federatsiyaga bosim o‘tkazmoqchi emasligini aytdi va barchasi o‘z-o‘zidan amalga oshishiga ishonishini ta’kidladi. U bir kun bu orzusi ro‘yobga chiqishiga qat’iy ishonadi.
Shuningdek, 2030 yilgi jahon chempionati bir nechta davlatlarda o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Asosiy musobaqa Ispaniya, Portugaliya va Marokko mamlakatlarida bo‘lib o‘tadi.
Boshlang‘ich o‘yinlar esa Urugvay, Argentina va Paragvayda tashkil etiladi. Bu turnir futbol ixlosmandlari uchun katta voqea bo‘lib, ko‘plab mamlakatlar o‘z jamoalari bilan qatnashish imkoniyatiga ega bo‘ladi.

Моуринью хочет возглавить сборную Португалии в 2030 году
Главный тренер команды «Фенербахче» Жозе Моуринью рассказал о своей мечте. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он хочет участвовать в чемпионате мира, особенно подчеркивая свое намерение быть главным тренером сборной Португалии. Моуринью заявил, что хочет поехать на чемпионат с командой своей страны или другой страны.
При этом он отметил, что не собирается оказывать давление на федерацию и верит, что все произойдет само собой. Он твердо уверен, что однажды его мечта сбудется.
Также планируется, что чемпионат мира 2030 года пройдет в нескольких странах. Основные соревнования состоятся в Испании, Португалии и Марокко.
Начальные игры будут организованы в Уругвае, Аргентине и Парагвае. Этот турнир станет большим событием для футбольных болельщиков, и многие страны получат возможность участвовать со своими командами.