Tomas Myuller MLS o‘rniga Sidneyga o‘tishi mumkin
Hujumchi Tomas Myuller «Bavariya» klubi bilan xayrlashgach, yangi klub izlashda davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uzoq vaqtdan beri yuritilayotgan mish-mishlarga ko‘ra, taniqli futbolchi MLSga o‘tishi mumkinligi haqida gaplar bor. Tomas Myuller intervyularidan birida o‘zining bunday variantga qiziqishini bildirgan.
Shunga qaramay, Bayern & Germany nashrining xabar berishicha, Myuller kutilmaganda Avstraliyaga, aniqrog‘i «Sidney» klubiga o‘tishi ehtimoli paydo bo‘lgan. Ushbu klub bilan muzokaralar bir necha haftadan beri davom etmoqda.
Agar kelishuv amalga oshsa, bu Avstraliya futbol ligasi tarixidagi eng katta transferlardan biri bo‘lishi mumkin. Ammo 35 yoshli hujumchini ishontirish imkoniyati hozircha unchalik yuqori emas.
Ma’lumotlarga ko‘ra, «Sidney» klubining Tomas Myuller uchun yagona raqibi MLSdan noma’lum bir jamoa hisoblanadi. Futbolchi hali ham AQShga ko‘chib o‘tishga moyil bo‘lib qolmoqda, ammo Avstraliya variantini ham butunlay rad etmayapti.
Shunday qilib, Tomas Myuller uchun yangi klub tanlovi hali yakunlanmagan va u o‘z kelajagi haqida jiddiy o‘ylamoqda.

Томас Мюллер может перейти в Сидней вместо MLS
Нападающий Томас Мюллер продолжает искать новый клуб после расставания с «Баварией». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно давно ходящим слухам, обсуждается возможность перехода известного футболиста в MLS. В одном из интервью Томас Мюллер выразил интерес к такому варианту.
Тем не менее, по информации издания Bayern & Germany, неожиданно появилась вероятность, что Мюллер может перейти в Австралию, а именно в клуб «Сидней». Переговоры с этим клубом продолжаются уже несколько недель.
Если соглашение будет достигнуто, это может стать одним из крупнейших трансферов в истории австралийской футбольной лиги. Однако шансы убедить 35-летнего нападающего пока не так высоки.
Согласно данным, единственным соперником клуба «Сидней» в борьбе за Томаса Мюллера является неизвестная команда из MLS. Футболист по-прежнему склонен к переезду в США, но полностью не отвергает и австралийский вариант.
Таким образом, выбор нового клуба для Томаса Мюллера еще не завершен, и он серьезно размышляет о своем будущем.