Fernandez: Osipenko bilan hozircha moslashyapmiz
Poytaxtning «Dinamo» jamoasi himoyachisi Roberto Fernandez jamoaga yangi qo‘shilgan Maksim Osipenko bilan moslashuv jarayoni haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning birga mashg‘ulotlari hozircha bir oy davom etmoqda. Hozirda ular bir-biriga moslashmoqda, Osipenko esa jamoaga odatlanmoqda.
Fernandezning aytishicha, barcha futbolchilar o‘z ustida tinimsiz ishlashni davom ettirishi zarur. O‘tgan mavsumda Osipenko «Rostov» jamoasida o‘ynagan.
U 40 ta o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urgan va 5 ta samarali uzatma qilgan. Uning «Dinamo»ga o‘tishi uchun 2,9 million yevro sarflangan.
Osipenko bilan uch mavsumlik shartnoma imzolangan. Bundan avval Fernandez o‘zining vatandoshi, himoyachi Fabian Balbuena jamoani tark etishi haqidagi fikrlarini ham bildirgandi.

Фернандес: Мы сейчас адаптируемся с Осипенко
Защитник столичной команды «Динамо» Роберто Фернандес высказал мнение о процессе адаптации с новым игроком Максимом Осипенко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Их совместные тренировки продолжаются уже месяц. В настоящее время они адаптируются друг к другу, а Осипенко привыкает к команде.
По словам Фернандеса, всем футболистам необходимо продолжать неустанно работать над собой. В прошлом сезоне Осипенко играл за команду «Ростов».
Он провел 40 матчей, забил 10 голов и сделал 5 результативных передач. На его переход в «Динамо» было потрачено 2,9 миллиона евро.
С Осипенко подписан контракт на три сезона. Ранее Фернандес также высказывал свои мысли о том, что его соотечественник, защитник Фабиан Бальбуэна, покинет команду.