Vulverhempton Jon Aryas bilan shartnoma imzoladi
«Vulverhempton» klubi kolumbiyalik yarim himoyachi Jon Aryas bilan shartnoma imzolaganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning rasmiy veb-saytida ma’lum qilinishicha, 27 yoshli futbolchi bilan tuzilgan bitim to‘rt yilga mo‘ljallangan bo‘lib, yana bir mavsumga uzaytirish imkoniyati mavjud. Aryas Angliya Premer Ligasi jamoasiga braziliyalik «Fluminense» klubidan kelgan.
U yozda bo‘lib o‘tgan Klub jahon chempionati turnirida ajoyib o‘yin ko‘rsatganidan so‘ng jamoaga qo‘shildi. «Bo‘rilar» safida u sobiq jamoa hamkasblari bilan yana birga o‘ynaydi, jumladan braziliyalik Andre va milliy terma jamoada birga maydonga tushadigan vatandoshi Yerson Moskera bilan.
Jon Aryas so‘nggi yillarda Janubiy Amerikada muhim futbolchilardan biri sifatida o‘zini namoyon etdi. U bir nechta chempionlik unvonlarini qo‘lga kiritgan va Kolumbiya terma jamoasi safida 31 ta o‘yin o‘tkazgan.

Вулверхэмптон подписал контракт с Джоном Арией
Клуб «Вулверхэмптон» объявил о подписании контракта с колумбийским полузащитником Хуаном Арьясом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На официальном сайте клуба сообщается, что контракт с 27-летним футболистом заключен на четыре года с возможностью продления еще на один сезон. Арьяс пришел в команду английской Премьер-лиги из бразильского клуба «Флуминенсе».
Он присоединился к команде после отличной игры на турнире клубного чемпионата мира, который прошел летом. В рядах «Волков» он снова будет играть с бывшими одноклубниками, включая бразильца Андре и соотечественника Йерсона Москеру, с которым он будет выходить на поле в национальной сборной.
Хуан Арьяс зарекомендовал себя как один из ключевых футболистов Южной Америки в последние годы. Он завоевал несколько титулов чемпиона и провел 31 матч за сборную Колумбии.
Ожидается, что его опыт и мастерство принесут значительную пользу новой команде.
Майкл Каррик набрал 19 очков в первых 7 матчах АПЛ
Начать работу в качестве тренера в Английской Премьер-лиге не всегда просто. Об этом сообщает Zamin.uz. Новая инфографика портала Transfermarkt опубликовала рейтинг тренеров, набравших больше всего