Germaniyaning Leverkuzen shahridagi Bayer klubi Angliyaning Chelsi jamoasida o‘ynaydigan hujumchi Rahim Sterlingga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Caught Offside manbasining xabar berishicha, nemis klubi yozda 30 yoshli futbolchini ijaraga olish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Hozircha kelishuv yakunlanganicha yo‘q.
Chelsi jamoasi Sterlingni 25 million funt evaziga sotishni rejalashtirayotgani aytilmoqda. Bayer esa faqat vaqtinchalik shartnoma asosida futbolchini olishga tayyor, va bu holatda futbolchining maoshining bir qismi London klubining zimmasida qolishi kerak.
Tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar yaqin orada boshlanishi mumkin, ammo ayni paytda nemis klubi qiziqishi dastlabki bosqichda ekanligi ma’lum. O‘tgan mavsumda Sterling Arsenal jamoasida ijarada o‘ynadi.
Uning Chelsi bilan tuzilgan shartnomasi 2027 yil yozigacha amal qiladi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati taxminan 10 million yevro atrofida baholanmoqda.

Bayer планирует арендовать Стерлинга летом
Клуб «Байер» из города Леверкузен в Германии проявляет интерес к нападающему «Челси» Рахиму Стерлингу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника Caught Offside, немецкий клуб рассматривает возможность аренды 30-летнего футболиста этим летом. На данный момент соглашение не завершено.
Сообщается, что «Челси» планирует продать Стерлинга за 25 миллионов фунтов. «Байер» же готов взять футболиста только на временной основе, при этом часть зарплаты игрока должна остаться на плечах лондонского клуба.
Переговоры между сторонами могут начаться в ближайшее время, однако в настоящее время известно, что интерес немецкого клуба находится на начальной стадии. В прошлом сезоне Стерлинг играл в аренде в команде «Арсенал».
Его контракт с «Челси» действует до лета 2027 года. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста оценивается примерно в 10 миллионов евро.