Zenit Milevich transferida Urakan bilan kelisha olmadi
Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi yarim himoyachi Matko Milevichning transferi bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmaslikka qaror qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq rossiyalik klub futbolchining 50 foizlik huquqi uchun 2,3 million dollar taklif qilgan edi. Biroq Argentina klubi "Uraqan" ushbu summani yetarli deb hisoblamadi.
DSports Radio manbasining xabar berishicha, tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar amalda yakunlangan. Argentina klubi taklif qilingan shartlar bo‘yicha kelishuvga qiziqish bildirmagan, "Zenit" esa yangi taklif tayyorlamayapti.
23 yoshli Matko Milevich 2024 yildan buyon "Uraqan" jamoasida o‘ynaydi va AQSh fuqaroligiga ega. Ushbu voqea klub va o‘yinchining kelajakdagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Shuningdek, bu transfer jarayonidagi qiyinchiliklar futbol bozoridagi raqobat va shartnomalarning murakkabligini namoyish etadi. Futbol ixlosmandlari va mutaxassislar bu holatni diqqat bilan kuzatib boradi.

Zenit не смог договориться с Ураканом по трансферу Милевича
Санкт-Петербургский клуб "Зенит" решил не продолжать переговоры по трансферу полузащитника Матко Милевича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее российский клуб предложил 2,3 миллиона долларов за 50% прав на игрока. Однако аргентинский клуб "Уракан" не счел эту сумму достаточной.
По информации источника DSports Radio, переговоры между сторонами фактически завершены. Аргентинский клуб не проявил интереса к предложенным условиям, а "Зенит" не готовит новое предложение.
23-летний Матко Милевич играет за команду "Уракан" с 2024 года и имеет гражданство США. Это событие может повлиять на будущее клуба и игрока.
Кроме того, трудности в этом трансферном процессе демонстрируют конкуренцию на футбольном рынке и сложность контрактов. Футбольные болельщики и специалисты внимательно следят за этой ситуацией.