Osipenko Rostovga qarshi o‘yindan umidli
Moskva “Dinamo” jamoasi himoyachisi Maksim Osipenko Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turida “Rostov”ga qarshi bo‘ladigan o‘yindan kutganlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq futbolchi ko‘p yillar davomida aynan ushbu klub sharafini himoya qilgan va endi poytaxt jamoasi safida birinchi bor “Rostov”ga qarshi maydonga tushadi. Osipenko o‘z so‘zlarida bu uchrashuvni intiqlik bilan kutayotganini ta’kidladi.
U maydonda o‘ynash paytida o‘zini noqulay his qilishi mumkinligini, chunki “Rostov”da uzoq vaqt faoliyat olib borgan va barcha jamoa a’zolariga yaxshi tanish ekanini bildirgan. Hissiyotlari qanday bo‘lishini faqat o‘yindan keyin bilib olishini aytdi.
Shuningdek, “Rostov”da do‘stona muhit hukm surganini, barcha futbolchilar, shu jumladan xorijliklar bilan ham yaxshi munosabatda bo‘lganini qayd etdi. “Dinamo” va “Rostov” o‘rtasidagi uchrashuv 26 iyul kuni Moskva shahrida bo‘lib o‘tadi.

Осипенко надеется на игру против Ростова
Защитник московского "Динамо" Максим Осипенко поделился ожиданиями от матча против "Ростова" во втором туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее футболист много лет защищал честь именно этого клуба и теперь впервые выйдет на поле против "Ростова" в составе столичной команды. Осипенко отметил, что с нетерпением ждет этой встречи.
Он сообщил, что может чувствовать себя некомфортно на поле, так как долго играл в "Ростове" и хорошо знаком со всеми членами команды. Он сказал, что узнает, какие будут его эмоции, только после матча.
Также он отметил, что в "Ростове" царит дружелюбная атмосфера, и все футболисты, включая иностранцев, имеют хорошие отношения. Матч между "Динамо" и "Ростовом" состоится 26 июля в Москве.