Vankuver Tomas Myullerni jamoasiga qo‘shmoqchi
Sobiq «Bavariya» hujumchisi Tomas Myuller MLSning yana bir jamoasi qiziqish doirasiga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis futbolchisi bilan muzokaralarni MLSda o‘ynayotgan «Vankuver Uaytkeps» olib bormoqda. Bu haqda jurnalist Ben Jeykobx xabar berdi.
Oldinroq 35 yoshli hujumchi o‘z faoliyatini okean ortida davom ettirishini tasdiqlagan edi. Tomas Myuller joriy oyda «Bavariya»ni tark etdi.
Myunxenning yirik klubi o‘z afsonasiga yangi shartnoma taklif qilmaslikka qaror qildi. Futbolchiga Avstraliyaning «Sidney» jamoasi ham qiziqish bildirgan edi.
Hozirda «Vankuver Uaytkeps» MLSning G‘arbiy konferensiyasida 23 o‘yindan so‘ng 42 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. Klub Tomas Myuller bilan kelishuvga erishib, jamoasining hujum chizgisini kuchaytirishni maqsad qilgan.
Futbolchining yangi jamoasida qanday o‘yin ko‘rsatishi jamoa va muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Ванкувер хочет подписать Томаса Мюллера в свою команду
Бывший нападающий «Баварии» Томас Мюллер попал в сферу интересов еще одной команды MLS. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Переговоры с немецким футболистом ведет «Ванкувер Уайткэпс», который играет в MLS. Об этом сообщил журналист Бен Джейкобс.
Ранее 35-летний нападающий подтвердил, что продолжит свою карьеру за океаном. Томас Мюллер покинул «Баварию» в этом месяце.
Крупный клуб из Мюнхена решил не предлагать своему легенде новый контракт. Также интерес к футболисту проявила австралийская команда «Сидни».
В настоящее время «Ванкувер Уайткэпс» занимает второе место в Западной конференции MLS с 42 очками после 23 игр. Клуб стремится достичь соглашения с Томасом Мюллером, чтобы усилить свою атакующую линию.
Какой уровень игры покажет футболист в новой команде, вызывает большой интерес у команды и болельщиков.