Mashhur mutaxassis Yevgeniy Lovchev Rossiya Premyer Ligasi 2-turida bo‘lib o‘tadigan CSKA va “Axmat” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvga oid o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin 27-iyul, yakshanba kuni Moskva vaqti bilan soat 15:00 da boshlanadi. Lovchevning ta’kidlashicha, CSKA jamoasi aniq favorit sifatida maydonga chiqadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, CSKA jamoasi uchun bu o‘yin muhimdir. Garchi ular Orenburgda durang o‘ynagan bo‘lsa-da, Superkubokni qo‘lga kiritgan.
Bundan tashqari, jamoa bosh murabbiyi Chelyestini rahbarligida RPLda birinchi uy o‘yinini o‘tkazadi, shuning uchun jamoa a’zolarining ruhiy holati juda yuqori bo‘ladi. Eslatib o‘tamiz, mavsum boshlanishida CSKA Orenburgda 0:0 hisobida durang o‘ynagan, “Axmat” esa o‘z maydonida “Rubin”ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan.
O‘tgan chempionatda Moskva jamoasi bronza medallarini qo‘lga kiritgan bo‘lsa, Grozniy klubi esa saralash o‘yinlari orqali ligada qolishga erishgan. Ushbu uchrashuv ikki jamoa uchun ham muhim va qiziqarli kechishi kutilmoqda.

Ловчев: ЦСКА явно превосходит Ахмат
Известный специалист Евгений Ловчев высказал свое мнение о предстоящем матче между командами ЦСКА и "Ахмат" в 2-м туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра начнется 27 июля, в воскресенье, в 15:00 по московскому времени. По словам Ловчева, команда ЦСКА выйдет на поле явным фаворитом.
По его словам, этот матч важен для команды ЦСКА. Хотя они сыграли вничью с Оренбургом, они завоевали Суперкубок.
Кроме того, команда под руководством главного тренера Челестини проведет свою первую домашнюю игру в РПЛ, поэтому моральное состояние игроков команды будет очень высоким. Напоминаем, что в начале сезона ЦСКА сыграл вничью 0:0 с Оренбургом, а "Ахмат" на своем поле проиграл "Рубину" со счетом 0:2.
В прошлом чемпионате московская команда завоевала бронзовые медали, а грозненский клуб сумел остаться в лиге через отборочные игры. Ожидается, что этот матч будет важным и интересным для обеих команд.