Sobiq “Spartak” jamoasi himoyachisi Yevgeniy Lovchev Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turida bo‘lib o‘tadigan “Rubin” va “Zenit” o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 28 iyul, yakshanba kuni Qozon shahrida bo‘lib o‘tadi. Ekspertning ta’kidlashicha, o‘yinda asosiy rolni Sankt-Peterburg jamoasining hujumi o‘ynaydi.
Uning fikricha, “Zenit” hujumchilari “Rubin” futbolchilaridan ancha yuqori darajada. Lovchev aytishicha, Rashid Rahimov boshchiligidagi “Rubin” jamoasi mavsumni yaxshi boshlagan bo‘lsa-da, o‘yinning yakuniy natijasi Sergey Semak boshchiligidagi “Zenit” jamoasining kayfiyati va o‘yin darajasiga bog‘liq bo‘ladi.
U shunday dedi: “Zenit” va “Rubin” o‘rtasidagi o‘yinda g‘alaba qozonish ko‘proq “Zenit”ga bog‘liq. Albatta, “Rubin” “Ahmat”ga qarshi yaxshi o‘yin ko‘rsatdi, lekin “Zenit” kuchliroq va ularning hujumchilari raqibdan ancha ustun.” Ikkala jamoa yangi mavsumni muvaffaqiyatli boshladi.
“Rubin” safarda “Ahmat”ni 2:0 hisobida mag‘lub etdi, “Zenit” esa o‘z maydonida “Rostov” ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu uchrashuv futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Ловчев: Зенит в атаке сильнее Рубина
Бывший защитник «Спартака» Евгений Ловчев высказал свое мнение о матче между «Рубином» и «Зенитом», который пройдет во втором туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч состоится 28 июля, в воскресенье, в Казани. По словам эксперта, основную роль в игре сыграет атака команды из Санкт-Петербурга.
По его мнению, нападающие «Зенита» находятся на значительно более высоком уровне, чем игроки «Рубина». Ловчев отметил, что команда «Рубин» под руководством Рашида Рахимова хорошо начала сезон, однако итоговый результат игры будет зависеть от настроения и уровня игры команды «Зенит» под руководством Сергея Семака.
Он сказал: «Победа в матче между «Зенитом» и «Рубином» в большей степени зависит от «Зенита». Конечно, «Рубин» показал хороший футбол против «Ахмата», но «Зенит» сильнее, и их нападающие значительно превосходят соперника». Обе команды успешно начали новый сезон.
«Рубин» на выезде одержал победу над «Ахматом» со счетом 2:0, а «Зенит» на своем поле выиграл у «Ростова» со счетом 2:1. Этот матч вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.