Tomas Myuller MLSga o‘tishni Jahon chempionati uchun ko‘rib chiqmoqda
Nemis hujumchisi Tomas Myuller «Bavariya» klubidan ayrildi va faoliyatini davom ettirish bo‘yicha turli variantlarni ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ommaviy axborot vositalarida uning Amerikadagi MLS ligasiga o‘tishi haqida xabarlar tarqalmoqda. Tomas Myuller bunday imkoniyatni inkor etmayapti va nega aynan ushbu chempionatga qiziqishini tushuntirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, 2024-yilda Jahon chempionati aynan Amerikada o‘tkazilishi MLS chempionatiga bo‘lgan qiziqishni oshirmoqda. Shu sababli, hozirgi kunda amerika futboli bilan bog‘lanish maqsadga muvofiq ko‘rilmoqda.
Tomas Myuller 2014-yilda nemis terma jamoasi tarkibida Jahon chempioni bo‘lgan. Uning faoliyatidagi yangi bosqich qanday bo‘lishi hozircha aniq emas, ammo u o‘z qarorlarini puxta o‘ylab, kelajakda faoliyatini yanada rivojlantirishga intilmoqda.

Томас Мюллер рассматривает переход в MLS для чемпионата мира
Немецкий нападающий Томас Мюллер покинул клуб «Бавария» и рассматривает различные варианты продолжения своей карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В средствах массовой информации распространяются сообщения о его переходе в MLS в Америке. Томас Мюллер не отрицает такую возможность и объяснил, почему именно этот чемпионат его интересует.
По его словам, проведение чемпионата мира в 2024 году именно в Америке повышает интерес к чемпионату MLS. Поэтому в настоящее время связываться с американским футболом считается целесообразным.
Томас Мюллер стал чемпионом мира в составе немецкой сборной в 2014 году. Какой будет новый этап в его карьере, пока неясно, но он тщательно обдумывает свои решения и стремится развивать свою карьеру в будущем.