Mostovoy: Stankovich jiddiyroq bo‘lishi kerak
Sobiq Spartak futbolchisi va mutaxassisi Aleksandr Mostovoy Moskva Spartak jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovich haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoyning ta’kidlashicha, Stankovich o‘zini jiddiyroq tutishi lozim. Uning futbol faoliyati davomida juda ko‘p hissiyotlar bo‘lgan.
Hozirgi paytdagi xulq-atvori esa o‘tgan mavsumning bahorgi muvaffaqiyatsiz davrining natijasidir. Mostovoy bu fikrlarini Match TV telekanaliga bergan intervyusida aytib o‘tdi.
Eslatib o‘tamiz, Spartak jamoasi Rossiya Premyer Ligasi doirasidagi o‘z maydonida Baltika jamoasiga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘lganidan keyin, Stankovich sog‘lig‘ida muammolar borligini va charchoqni his qilayotganini bildirgan edi. Bu holat esa allaqachon mavsumning ikkinchi turida yuzaga kelgan.
Hozirgi yozgi transferlar davrida Spartak jamoasi faqat bitta futbolchini – 34 yoshli hujumchi Anton Zabolotniyni tarkibga qo‘shgan. Jamoa murabbiyi va futbolchilar oldida mavsumda yaxshi natijalarga erishish uchun ko‘plab vazifalar turibdi.

Mostovoy: Станкович должен быть серьезнее
Бывший футболист Спартака и специалист Александр Мостовой высказал свои мысли о главном тренере московского Спартака Деяне Станковиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мостового, Станкович должен вести себя серьезнее. В его футбольной карьере было много эмоций.
Текущее поведение является результатом неудачного весеннего периода прошлого сезона. Мостовой озвучил свои мысли в интервью телеканалу Матч ТВ.
Напомним, что после того, как команда Спартак проиграла на своем поле команде Балтика со счетом 0:3, Станкович заявил, что у него есть проблемы со здоровьем и он чувствует усталость. Эта ситуация возникла уже во втором туре сезона.
В нынешний летний трансферный период команда Спартак добавила в состав только одного футболиста – 34-летнего нападающего Антона Заболотного. Перед тренером и игроками команды стоят множество задач для достижения хороших результатов в сезоне.