Popov: Rubin jamoasining kuchi uyg‘unlikda yotadi
Tataristonning «Rubin» futbol klubi sobiq himoyachisi Aleksey Popov jamoaning eng kuchli tomonini ta’rifladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoaning yaxshi o‘ynashi eng muhim omillardan biridir. Har qanday jamoa o‘zaro yaxshi tushunish va uyg‘unlikka ega bo‘lishi kerak.
«Rubin» futbolchilari allaqachon bir yarim yildan ortiq birga to‘p surib, mustahkam jamoa bo‘lib shakllangan, dedi Popov Metaratings saytiga bergan intervyusida. Yangi mavsumning birinchi ikki turida «Rubin» jami to‘rt ochko to‘pladi.
Birinchi turda ular «Akhmat» jamoasini mehmondagi o‘yinda 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Ikkinchi turda «Ak Bars Arena» stadionida Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi bilan kuchli bahs olib bordi va o‘yinni 2:2 hisobida teng yakunladi.
Bu natijalar «Rubin» jamoasining mavsumda yaxshi o‘yin ko‘rsatishini isbotlaydi. Jamoaning uyg‘unligi va tajribasi ularni yanada kuchaytiradi va kelgusi o‘yinlarda ham muvaffaqiyat qozonishiga yordam beradi.

Попов: Сила команды Рубина заключается в единстве
Бывший защитник футбольного клуба Татарстан «Рубин» Алексей Попов описал сильные стороны команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, хорошая игра команды является одним из важнейших факторов. Каждая команда должна иметь хорошее взаимопонимание и согласие.
«Футболисты «Рубина» уже больше полутора лет играют вместе и сформировали крепкий коллектив», — сказал Попов в интервью сайту Metaratings. В первых двух турах нового сезона «Рубин» набрал в общей сложности четыре очка.
В первом туре они победили команду «Ахмат» в домашнем матче со счетом 2:0. Во втором туре на стадионе «Ак Барс Арена» они провели напряженную борьбу с командой Санкт-Петербурга «Зенит» и завершили игру со счетом 2:2.
Эти результаты подтверждают, что команда «Рубин» будет показывать хорошую игру в сезоне. Согласие и опыт команды делают их сильнее и помогут добиться успеха в будущих матчах.