Yuventus Darvin Nunez agentlari bilan muzokara boshladi
«Liverpul» hujumchisi Darvin Nunez «Yuventus» klubi transfer maqsadlaridan biri bo‘lib qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Turin jamoasi Urugvay futbolchisining agentlari bilan dastlabki muzokaralar o‘tkazdi. Nunez yozda «Liverpul»ni tark etishi kutilmoqda.
«Yuventus» 26 yoshli hujumchining maosh talablarini aniqlashga harakat qilmoqda, bu esa kelgusidagi muzokaralarning maqsadga muvofiqligini baholashga yordam beradi. Eng ehtimoliy shartnoma shakli – maosh to‘lanadigan ijaraga olish va keyinchalik futbolchini sotib olish majburiyati bilan bog‘liq.
Shu bilan birga, «Yuventus» uchun ustuvor variant sifatida Randal Kolo-Muani hisoblanadi. Klub hozirda «PSJ»ga tegishli bo‘lgan fransuz futbolchining ijarasini uzaytirish ustida ishlamoqda.
Bu jarayonlar «Yuventus»ning kelgusi mavsum uchun hujum chizig‘ini mustahkamlashdagi strategiyasini aks ettiradi. Shuningdek, agentlar bilan olib borilayotgan muzokaralar futbolchilar va klublar o‘rtasidagi kelishuvlarni yanada aniqroq qilishga qaratilgan.
Bu holatlar «Yuventus»ning transfer siyosatida ehtiyotkorlik bilan harakat qilayotganini ko‘rsatadi.

Ювентус начал переговоры с агентами Дарвина Нуньеса
Нападающий «Ливерпуля» Дарвин Нуньес остается одной из трансферных целей клуба «Ювентус». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно туринская команда провела предварительные переговоры с агентами уругвайского футболиста. Ожидается, что Нуньес покинет «Ливерпуль» этим летом.
«Ювентус» пытается определить требования к зарплате 26-летнего нападающего, что поможет оценить целесообразность будущих переговоров. Наиболее вероятная форма контракта – аренда с выплатой зарплаты и обязательством последующего выкупа футболиста.
В то же время приоритетным вариантом для «Ювентуса» считается Рандал Коло-Муани. Клуб в настоящее время работает над продлением аренды французского футболиста, принадлежащего «ПСЖ».
Эти процессы отражают стратегию «Ювентуса» по укреплению атакующей линии на следующий сезон. Также переговоры с агентами направлены на более четкое оформление соглашений между игроками и клубами.
Эти обстоятельства свидетельствуют о том, что «Ювентус» действует осторожно в своей трансферной политике.