Tarkhanov Baltika jamoasining o‘yinini yuqori baholadi
O‘zbekistonlik murabbiy Aleksandr Tarkhanov Premyer-liganing yangi mavsum boshlanishidagi «Baltika» jamoasining o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning hozirgi holati bilan hisoblashish kerakligini ta’kidladi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, jamoa tayyorgarlikni yaxshi o‘tkazgan, tarkibni yaxshi shakllantirgan va yangi o‘yinchilar asta-sekin jamoaga qo‘shilmoqda.
Shuningdek, mavsum boshidan boshlab ular to‘g‘ri yo‘nalishda harakat qilmoqda. Kaliningradlik jamoa yangi mavsumda ikki o‘yinda to‘rtta ochko to‘pladi.
Birinchi turda ular Andrey Talalaev qo‘l ostidagi Moskva «Dinamo» jamoasiga qarshi 1:1 hisobida durang o‘ynashdi. Ikkinchi turda esa «Baltika» «Spartak»ni 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
Navbatdagi o‘yin 3-avgustda bo‘lib o‘tadi. Kaliningradliklar o‘z maydonida «Orenburg» jamoasini qabul qiladi.

Тарканов высоко оценил игру команды Балтика
Узбекский тренер Александр Тарханов оценил игру команды «Балтика» в начале нового сезона Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что необходимо учитывать текущее состояние команды. По словам специалиста, команда хорошо провела подготовку, хорошо сформировала состав, и новые игроки постепенно присоединяются к команде.
Кроме того, с начала сезона они движутся в правильном направлении. Калининградская команда набрала четыре очка в двух играх нового сезона.
В первом туре они сыграли вничью 1:1 с московским «Динамо» под руководством Андрея Талалаева. Во втором туре «Балтика» победила «Спартак» со счетом 3:0.
Следующий матч пройдет 3 августа. Калининградцы примут команду «Оренбург» на своем поле.
Действия команды в новом сезоне находятся под вниманием болельщиков, и они стремятся продолжить свои предыдущие успехи.