Villyan Rosha CSKAdan Al-Jaziraga o'tishni rejalashtirmoqda
Himoyachi Villyan Rosha yaqin kelajakda Moskvaning CSKA klubidan Birlashgan Arab Amirliklarining Al-Jazira klubiga o'tishni qat'iy rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
30 yoshli braziliyalik futbolchi o'z shartnomasini Moskva jamoasidan sotib olib, BAAga ko'chishni xohlamoqda. Bu haqda Rosha bilan hamkorlik qiluvchi Sferiko Sports agentligi ma'lum qildi.
Agentlikka ko'ra, Villyan CSKA bilan aloqada bo'lib, klubga shartnomasini sotib olish niyatida ekanligini bildirdi. U yaqinda Al-Jazira jamoasiga o'tishni rejalashtirmoqda.
Villyan Rosha CSKAda deyarli uch yil davomida faoliyat yuritdi. Shu vaqt mobaynida u 106 rasmiy o'yinda maydonga tushib, yetti gol urdi va to'qqizta golga uzatma berdi.
Transfermarkt mutaxassislari uning qiymatini 6 million yevroga baholamoqda. Ushbu ma'lumotlar futbolchining yuqori darajadagi malakasi va jamoadagi ahamiyatini ko'rsatadi.

Виллиан Роша планирует перейти из ЦСКА в Аль-Джазиру
Защитник Виллиан Роша намерен в ближайшем будущем перейти из московского клуба ЦСКА в клуб Аль-Джазира Объединенных Арабских Эмиратов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
30-летний бразильский футболист хочет выкупить свой контракт у московской команды и переехать в ОАЭ. Об этом сообщило агентство Sferiko Sports, с которым сотрудничает Роша.
По информации агентства, Виллиан находится в контакте с ЦСКА и выразил намерение выкупить свой контракт с клубом. Он планирует в ближайшее время перейти в команду Аль-Джазира.
Виллиан Роша выступал за ЦСКА почти три года. За это время он сыграл в 106 официальных матчах, забил семь голов и отдал девять голевых передач.
Специалисты Transfermarkt оценивают его стоимость в 6 миллионов евро. Эти данные свидетельствуют о высоком уровне квалификации футболиста и его значимости для команды.