Van Persi "Barselonada o‘ynashni orzu qilgan"
Niderlandiyaning taniqli sobiq hujumchisi Robin van Persi "Barselona" jamoasida o‘ynashni istaganini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U faoliyati davomida "Feyenoord", Londonning "Arsenal", "Manchester Yunayted" va "Fenerbaxche" klublarida o‘ynagan, ammo kataloniyaning yirik jamoasida maydonga tushishga ulgura olmagan. Van Persi so‘zlariga ko‘ra, 2015 yilda "Fenerbaxche"ga o‘tganidan keyin agenti unga "Barselona" bilan muzokaralar olib borilayotganini ma’lum qilgan.
O‘sha paytda transfer amalga oshishi mumkinligi haqida gaplar bo‘lgan, lekin vaqt o‘tishi bilan bu imkoniyat amalga oshmasligi aniq bo‘lgan. Sobiq futbolchi o‘sha vaqtda haqiqatan ham "Barselona"ga o‘tishni xohlaganini ta’kidlagan.
Hozirda Robin van Persi "Feyenoord" jamoasining bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritmoqda. Uning futbolchilik faoliyati 2019 yilda yakunlangan.
Van Persining "Barselona"ga o‘tish istagi ko‘plab muxlislar uchun kutilmagan holat bo‘lgan. U futbolchilikdagi katta tajribasi va ko‘rsatgan o‘yinlari bilan jahon miqyosida e’tirof etilgan mutaxassislardan biridir.

Ван Перси "мечтал играть в Барселоне"
Знаменитый бывший нападающий Нидерландов Робин ван Перси признался, что хотел бы играть в команде "Барселона". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В течение своей карьеры он играл за "Фейеноорд", лондонский "Арсенал", "Манчестер Юнайтед" и "Фенербахче", но не смог выйти на поле за крупную каталонскую команду. По словам ван Перси, после перехода в "Фенербахче" в 2015 году его агент сообщил ему, что ведутся переговоры с "Барселоной".
В то время ходили разговоры о том, что трансфер может состояться, но со временем стало ясно, что эта возможность не осуществится. Бывший футболист подчеркнул, что в то время действительно хотел перейти в "Барселону".
В настоящее время Робин ван Перси работает главным тренером команды "Фейеноорд". Его карьера футболиста завершилась в 2019 году.
Желание ван Перси перейти в "Барселону" стало неожиданностью для многих болельщиков. Он является одним из признанных специалистов мирового уровня благодаря своему большому опыту и показанным играм.