Kalachyov: "Zenit" chempionlik uchun kurashishda davom etadi
Timofey Kalachyov ilgari Belarus terma jamoasi va "Rostov" futbol klubi safida yarim himoyachi sifatida o‘ynagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Zenit" jamoasining chempionlik imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Kalachyovning so‘zlariga ko‘ra, "Zenit"ning so‘nggi o‘yinlarini tomosha qilgan.
Uning fikricha, jamoa hali o‘zining optimal holatiga yetmagan, mavsumga endi kirib kelmoqda. Shunga qaramay, jamoada kuchli futbolchilar bor va bu tarkib bilan "Zenit" chempionlik uchun kurashishi mumkin.
Ma’lumot uchun, "Zenit" yangi mavsumni "Rostov" ustidan irodali g‘alaba bilan boshladi. Uchrashuv 2:1 hisobida yakunlandi.
Keyingi turda "Zenit" Qozonning "Rubin" jamoasiga qarshi o‘ynab, 2:2 hisobida durang natija qayd etdi. 3-avgust kuni Sergey Semak boshchiligidagi "Zenit" jamoasi Fonbet Rossiya Kubogi guruh bosqichida Moskvaning CSKA klubi bilan to‘qnash keladi.
Shu tariqa, "Zenit" mavsum boshidan yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda va oldinda jamoani muhim uchrashuvlar kutmoqda. Mutaxassislar fikriga ko‘ra, jamoa tarkibidagi imkoniyatlar va o‘yin darajasi chempionlik uchun yetarli bo‘lishi mumkin.

Калачёв: "Зенит" продолжит борьбу за чемпионство
Тимофей Калачев ранее играл в качестве полузащитника за сборную Беларуси и футбольный клуб "Ростов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о шансах команды "Зенит" на чемпионство. По словам Калачева, он наблюдал за последними играми "Зенита".
По его мнению, команда еще не достигла своего оптимального состояния, сезон только начинается. Тем не менее, в команде есть сильные футболисты, и с этим составом "Зенит" может бороться за чемпионство.
Для справки, "Зенит" начал новый сезон с волевой победы над "Ростовом". Матч завершился со счетом 2:1.
В следующем туре "Зенит" сыграл с казанским "Рубином", зафиксировав ничейный результат 2:2. 3 августа команда "Зенит" под руководством Сергея Семака встретится с московским ЦСКА в группе Кубка России Фонбет.
Таким образом, "Зенит" с начала сезона показывает хорошие результаты, и впереди команду ждут важные встречи. По мнению специалистов, возможности и уровень игры в составе команды могут быть достаточными для чемпионства.