Gaetan Perrening jismoniy holati va rejalari haqida
Bir hafta oldin Krasnodar klubi hujumkor yarim himoyachi Gaetan Perrenga shartnoma taklif etdi va u klubga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy haftaning seshanba kuni fransiyalik futbolchi Rossiya Kubogi doirasida o‘tkazilgan o‘yinda Krylya Sovetov jamoasiga qarshi maydonga ikkinchi bo‘limda zaxiradan tushdi. Ushbu bahsda Krasnodar 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
O‘yindan so‘ng 29 yoshli futbolchi o‘zining jismoniy holati haqida savollarga javob berdi. Perren ikki oy davomida rasmiy o‘yinlarda ishtirok etmaganini ta’kidladi.
U har kuni o‘zini yanada yaxshi his qilayotganini, to‘liq tayyor emasligini, biroq har bir mashg‘ulot va o‘yin orqali formaga kirayotganini aytdi. Futbolchi har bir uchrashuvni asosiy tarkibda boshlash va jamoasiga yordam berish istagini bildirdi.
Krasnodar klubi navbatdagi uchrashuvini shanba kuni, 2 avgust sanasida o‘z maydonida Moskvaning Dinamo jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Hozirga qadar o‘tgan ikki turda Krasnodar uch ochko jamg‘argan.

Физическое состояние и планы Гаэтана Перрена
Неделю назад клуб Краснодар предложил контракт атакующему полузащитнику Гаетану Перрену, и он присоединился к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник текущей недели французский футболист вышел на поле во втором тайме в матче Кубка России против команды Крылья Советов. В этом поединке Краснодар проиграл со счетом 1:2.
После игры 29-летний футболист ответил на вопросы о своем физическом состоянии. Перрен отметил, что не участвовал в официальных играх в течение двух месяцев.
Он сказал, что каждый день чувствует себя лучше, что еще не полностью готов, но постепенно набирает форму через каждую тренировку и игру. Футболист выразил желание начинать каждую встречу в основном составе и помогать своей команде.
Клуб Краснодар проведет следующий матч в субботу, 2 августа, на своем поле против московского Динамо. На данный момент Краснодар набрал три очка в двух прошедших турах.