Chaleta-Car kelasi mavsum “Real Sosedad”da ijara asosida o‘ynaydi
Xorvatiyalik himoyachi Duye Chaleta-Car kelasi mavsumni Ispaniyaning "Real Sosedad" jamoasida o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Fransiyaning mashhur nashri xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 28 yoshli futbolchi Fransiyaning "Lion" klubi tomonidan ijaraga beriladi.
Shartnomada futbolchini to‘liq sotib olish huquqi ham mavjud bo‘lib, bu transfer 4 million yevroga baholanmoqda. "Lion" ushbu kelishuv orqali o‘zining ish haqi byudjetini yengillashtirish va transfer bozorida faoliyatini davom ettirishni rejalashtirmoqda.
O‘tgan mavsumda Chaleta-Car markaziy himoyachi sifatida jami 28 o‘yin o‘tkazdi. U mazkur davrda 9 marotaba ogohlantirish kartochkasini oldi, 1 ta gol urdi va 1 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
Duye Chaleta-Car faoliyatini Xorvatiyaning "Shibenik" klubida boshlagan. Shuningdek, u "Marsel" hamda Angliyaning "Sautgempton" klublarida ham o‘ynagan.
U turli mamlakat klublarida to‘p surgan va o‘zini ishonchli himoyachi sifatida ko‘rsata olgan futbolchilardan biridir.

Chaleta-Car в следующем сезоне будет играть в "Реал Соседад" на правах аренды
Хорватский защитник Дуэ Чалета-Кар проведет следующий сезон в испанском клубе «Реал Соседад». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщило известное французское издание. Согласно информации, 28-летний футболист будет арендован клубом Франции «Лион».
В контракте также предусмотрено право полного выкупа футболиста, и этот трансфер оценивается в 4 миллиона евро. «Лион» планирует облегчить свой бюджет на зарплаты и продолжить свою деятельность на трансферном рынке через это соглашение.
В прошлом сезоне Чалета-Кар провел в общей сложности 28 матчей в качестве центрального защитника. За этот период он получил 9 желтых карточек, забил 1 гол и сделал 1 голевую передачу.
Дуэ Чалета-Кар начал свою карьеру в хорватском клубе «Шибеник». Также он играл за «Марсель» и английский клуб «Саутгемптон».
Он является одним из тех футболистов, которые играли в клубах разных стран и смогли зарекомендовать себя как надежный защитник.