Sobiq “Lokomotiv” futbol klubi prezidenti Nikolay Naumovning fikricha, “Ximki” klubi xodimlariga o‘z mehnatlari evaziga topgan pullarini olishda yordam berish zarur. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bungacha tashabbuskorlar guruhi ochiq xat e’lon qilib, klub atrofidagi vaziyat va uning sobiq investori Tufan Sadygovga nisbatan norozilik bildirgan edi. U jamoa a’zolari oldidagi qarzlarini to‘lamagan, biroq Turkiyaning “Serik Belediyespor” klubini moliyalashtirishni boshlagan.
Naumovning so‘zlariga ko‘ra, “Ximki” xodimlariga yordam berish kerak. Ish haqlari to‘lanmasligi mutlaqo to‘g‘ri emas.
Bunday muammolarni huquqiy yo‘l bilan, sud organlari orqali hal qilish lozim. Tufan Sadygovni qarzlarni to‘lashga sud orqali majbur qilish kerak, deydi Naumov.
Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsum “Ximki” Rossiya Premyer-ligasida o‘n ikkinchi o‘rinni egallagan. Shundan so‘ng klub litsenziyadan o‘tolmagan va bankrotlik jarayonini boshlagan.
Hozirda klub xodimlari o‘z mehnat haqlarini ololmayapti va vaziyat ijobiy hal etilishi uchun tegishli choralar ko‘rilishi talab qilinmoqda.

Наумов: “Химки” сотрудники должны получить зарплату через суд
По мнению бывшего президента футбольного клуба “Локомотив” Николая Наумова, необходимо помочь сотрудникам клуба “Химки” получить заработанные деньги за свой труд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее группа инициативных людей опубликовала открытое письмо, выразив недовольство ситуацией вокруг клуба и его бывшего инвестора Туфана Садыгова. Он не выплатил долги перед членами команды, но начал финансировать турецкий клуб “Серик Беледийеспор”.
По словам Наумова, необходимо помочь сотрудникам “Химок”. Невыплата зарплат абсолютно неправильно.
Такие проблемы должны решаться юридическим путем, через судебные органы. Туфана Садыгова нужно заставить выплатить долги через суд, говорит Наумов.
Для справки, в прошлом сезоне “Химки” заняли двенадцатое место в Российской Премьер-лиге. После этого клуб не смог получить лицензию и начал процесс банкротства.
В настоящее время сотрудники клуба не могут получить свои заработные платы, и требуется принять соответствующие меры для положительного разрешения ситуации.