Fluminense Nino uchun Zenitga 8 million yevro taklif qiladi
Braziliyaning Fluminense futbol klubi himoyachi Nino Motaning transferi bo‘yicha Zenit klubiga rasmiy taklif yuborishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rio-de-Janeyro shahri jamoasi Nino Motani o‘z safiga qaytarishni istaydi. U 2019 yildan 2023 yilgacha Fluminense tarkibida o‘ynagan, shundan so‘ng Sankt-Peterburg shahrining Zenit klubiga o‘tgan edi.
RTI Esporte nashrining ma’lumotiga ko‘ra, futbolchining o‘zi ham vatanga qaytishga qiziqmoqda va bu borada Zenit rahbariyati bilan muzokaralar olib borishni mo‘ljallamoqda. Biroq Zenit klubi himoyachi uchun 12 million yevrodan kam bo‘lgan takliflarni ko‘rib chiqmasligini bildirgan.
Shunga qaramay, Fluminense 8 million yevro miqdorida taklif tayyorlamoqda. Avvalroq Nino Motaga Vasco da Gama klubi ham qiziqish bildirgan edi, biroq so‘ralgan narxdan so‘ng ular muzokaralarni davom ettirishdan voz kechdi.
Hozircha Zenit va Fluminense o‘rtasida rasmiy kelishuvga erishilmagan. Shu tariqa, futbolchining kelajagi hali aniq emas.

Fluminense предлагает Зениту 8 миллионов евро за Нино
Бразильский футбольный клуб Флуминенсе планирует отправить официальное предложение клубу Зенит по трансферу защитника Нино Моты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда из Рио-де-Жанейро хочет вернуть Нино Моту в свои ряды. Он играл за Флуминенсе с 2019 по 2023 год, после чего перешел в клуб Зенит из Санкт-Петербурга.
По данным издания RTI Esporte, сам футболист также заинтересован в возвращении на родину и планирует вести переговоры с руководством Зенита по этому поводу. Однако клуб Зенит заявил, что не будет рассматривать предложения менее 12 миллионов евро за защитника.
Тем не менее, Флуминенсе готовит предложение в размере 8 миллионов евро. Ранее клуб Васко да Гама также проявлял интерес к Нино Моте, но после запрашиваемой цены они отказались продолжать переговоры.
Пока что между Зенитом и Флуминенсе не достигнуто официального соглашения. Таким образом, будущее футболиста пока неясно.