Glebov: Rocha va Kellven ketishi jamoaga ta’sir qilmaydi
CSKA futbolchisi Kirill Glebov jamoaning ayrim futbolchilari – Villiаn Rocha va Duglas Kellvenning klubdan ketishi mumkinligi haqidagi savollarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, Rocha Birlashgan Arab Amirliklarining “Al Jazira” jamoasiga o‘tishga yaqin turibdi. Duglas Kellven esa Braziliyaning “Palmeyras” klubi safiga o‘tishi ehtimoli katta.
Kirill Glebov bu borada shunday dedi: "Futbolda har xil holatlar bo‘lib turadi. Jamoamizda o‘zini ko‘rsatishga tayyor bo‘lgan va ushbu o‘rinlarda o‘ynay oladigan futbolchilar bor." Unga ko‘ra, klubda raqobat kuchli va har bir futbolchi o‘z imkoniyatidan to‘g‘ri foydalanishga harakat qilmoqda.
Shuningdek, CSKA jamoasi ushbu o‘zgarishlar fonida tarkibdagi muammolarni hal etish ustida faol ish olib bormoqda. Yaqin kunlarda “qizil-ko‘klar” safi yangi futbolchi bilan to‘ldiriladi.
Klub Kolumbiyalik yarim himoyachi Daniel Ruiz Riverani tarkibga qo‘shishni rejalashtirmoqda. Shu tariqa, jamoa oldiga qo‘yilgan maqsadlarni amalga oshirish va muxlislar ishonchini oqlash uchun zarur choralarni ko‘rmoqda.

Глебов: Уход Рохи и Келлвена не повлияет на команду
Футболист ЦСКА Кирилл Глебов высказал свое мнение по поводу возможного ухода некоторых игроков команды – Виллиана Роши и Дугласа Келвена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что Роша близок к переходу в клуб Объединенных Арабских Эмиратов "Аль-Джазира". Дуглас Келвен, в свою очередь, имеет высокую вероятность перейти в бразильский клуб "Палмейрас".
Кирилл Глебов сказал по этому поводу: "В футболе бывают разные ситуации. В нашей команде есть игроки, готовые проявить себя и способные играть на этих позициях." По его словам, в клубе высокая конкуренция, и каждый футболист старается правильно использовать свои возможности.
Также команда ЦСКА активно работает над решением проблем в составе на фоне этих изменений. В ближайшие дни "красно-синие" пополнятся новым футболистом.
Клуб планирует добавить колумбийского полузащитника Даниэля Руиса Риверу в состав. Таким образом, команда принимает необходимые меры для достижения поставленных целей и оправдания доверия болельщиков.