Leverkuzenda joylashgan Bayer futbol klubi darvozaboni Lukash Gradecki tez orada Monako klubiga o‘tadi va ushbu jamoada Aleksandr Golovin bilan birga harakat qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ichki manbalarga ko‘ra, ushbu transfer uchun to‘lanadigan mablag‘ 4 million yevroni tashkil qiladi. Hozirda tomonlar muzokaralarning yakuniy bosqichida bo‘lib, yaqin kunlarda transfer rasman e’lon qilinishi kutilmoqda.
Gradecki 2024-2025 yilgi mavsumda 35 ta o‘yinda maydonga tushib, o‘z darvozasi tomon 48 ta gol o‘tkazib yuborgan. Bratislava shahrida tug‘ilgan va Finlyandiya fuqaroligiga ega bo‘lgan darvozabon 2018 yildan buyon Bayer safida harakat qilib kelmoqda.
U o‘tgan 2023-2024 yilgi mavsumda Germaniya chempioni bo‘lishga ham muvaffaq bo‘ldi. Gradeckining Monakoga o‘tishi uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda.
Klub rahbariyati va futbolchi o‘rtasida barcha masalalar kelishilganidan so‘ng, transfer rasmiylashtiriladi. Mutaxassislar bu o‘zgarish Monako uchun ham, futbolchi uchun ham foydali bo‘lishini ta’kidlamoqda.

Монако покупает Лукаш Градека за 4 миллиона евро
Вратарь футбольного клуба «Байер», расположенного в Леверкузене, Лукаш Градецкий вскоре перейдет в клуб «Монако» и будет действовать вместе с Александром Головиным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно внутренним источникам, сумма, выплачиваемая за этот трансфер, составит 4 миллиона евро. В настоящее время стороны находятся на завершающем этапе переговоров, и ожидается, что в ближайшие дни трансфер будет официально объявлен.
Градецкий провел 35 матчей в сезоне 2024-2025, пропустив 48 голов. Вратарь, родившийся в Братиславе и имеющий гражданство Финляндии, выступает за «Байер» с 2018 года.
Он также смог стать чемпионом Германии в прошлом сезоне 2023-2024. Переход Градецкого в «Монако» ожидается как новый этап в его карьере.
После согласования всех вопросов между руководством клуба и игроком трансфер будет оформлен. Специалисты подчеркивают, что это изменение будет выгодно как для «Монако», так и для футболиста.