Tarkhanov: Zenit o‘yinida jamoaviylik yetishmayapti
Yaqinda Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turi doirasida Peterburgning "Zenit" va Moskvaning CSKA jamoalari o‘rtasida o‘yin bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv yuzasidan ilgari Yekaterinburgning "Ural" jamoasiga boshchilik qilgan Aleksandr Tarkhanov o‘z fikrini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Zenit" jamoasida individual harakatlar yetarli emas.
Tarkhanovning ta’kidlashicha, CSKA darvozaboni Igor Akinfeyev o‘yinda yaxshi harakat qildi va jamoani ishonch bilan boshqardi. Mutaxassisning fikriga ko‘ra, CSKA o‘z o‘yinini yaxshiroq namoyon etdi.
O‘yin Sankt-Peterburgdagi "Gazprom Arena" stadionida o‘tkazildi va 1:1 hisobidagi durang natija bilan yakunlandi. Ushbu natijadan so‘ng, "Zenit" jamoasi turnir jadvalida oltinchi o‘rinni egallab turibdi, Moskvaning CSKA jamoasi esa yettinchi pog‘onada joylashgan.
Mazkur o‘yin ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyat kasb etdi, chunki har ikki klub mavsum davomida yuqori o‘rinlar uchun kurashmoqda. Mutaxassislarning fikriga ko‘ra, har ikkala jamoa ham o‘z oldiga qo‘yilgan vazifani to‘liq bajara olmadi, biroq o‘yin murosasiz va qiziqarli o‘tdi.

Тарханова: В игре Зенита не хватает командности
Недавно в рамках третьего тура Российской Премьер-Лиги состоялся матч между питерским "Зенитом" и московским ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По поводу этой встречи свое мнение высказал Александр Тарканов, ранее возглавлявший екатеринбургский "Урал". По его словам, в команде "Зенит" недостаточно индивидуальных действий.
Тарканов отметил, что вратарь ЦСКА Игорь Акинфеев хорошо действовал в игре и уверенно руководил командой. По мнению специалиста, ЦСКА лучше проявил свою игру.
Матч прошел на стадионе "Газпром Арена" в Санкт-Петербурге и завершился вничью 1:1. После этого результата команда "Зенит" занимает шестое место в турнирной таблице, а московский ЦСКА находится на седьмой позиции.
Этот матч имел важное значение для обеих команд, так как оба клуба борются за высокие места в течение сезона. По мнению специалистов, обе команды не смогли полностью выполнить поставленные задачи, однако игра прошла напряженно и интересно.