Daku Rossiya premer-ligasida eng yaxshi to‘purarlar safida
Rossiya premer-ligasining uchinchi turi doirasida o‘tkazilgan dushanba kungi o‘yinda Qozonning "Rubin" va "Sochi" jamoalari o‘zaro bellashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limida "Rubin" hujumchisi Mirlind Daku penaltidan gol urib, hisobni ochdi. Daku Rossiya premer-ligasida ilk bor 2023 yil yozida maydonga tushgan.
Shu vaqtdan boshlab, u chempionatda jami 27 ta gol kiritishga muvaffaq bo‘ldi. Bu ko‘rsatkich bo‘yicha faqat bitta futbolchi undan oldinda – Mateo Kassierra.
Kolumbiyalik futbolchi Daku debyut qilgan davrdan buyon 31 ta gol urgan. Bu haqda Opta axborot berdi.
Shuningdek, Daku bilan bir qatorda Jon Kordoba ham 27 ta gol bilan ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Undan keyingi o‘rinlarda esa Eduard Spersyan 23 ta va Dmitriy Vorobyov 22 ta gol bilan qayd etilgan.
Shu tariqa, Mirlind Daku qisqa vaqt ichida Rossiya premer-ligasining eng sermahsul to‘purarlaridan biriga aylandi. U va boshqa futbolchilar o‘rtasidagi raqobat chempionatning qolgan qismida ham davom etishi kutilmoqda.

Даку Россия премьер-лигида лучшие бомбардиры в списке
В понедельник в рамках третьего тура Российской Премьер-Лиги состоялся матч между казанским "Рубином" и "Сочи". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом тайме нападающий "Рубина" Мирлинд Даку забил гол с пенальти, открыв счет. Даку впервые вышел на поле в Российской Премьер-Лиге летом 2023 года.
С тех пор он сумел забить в чемпионате в общей сложности 27 голов. По этому показателю только один футболист опережает его – Матео Кассьерра.
Колумбийский футболист с момента дебюта Даку забил 31 гол. Об этом сообщает Opta.
Кроме того, вместе с Даку на втором месте с 27 голами находится Хон Кордоба. На следующих местах расположились Эдуард Сперсян с 23 голами и Дмитрий Воробьев с 22 голами.
Таким образом, Мирлинд Даку за короткое время стал одним из самых результативных нападающих Российской Премьер-Лиги. Ожидается, что конкуренция между ним и другими футболистами продолжится и в оставшейся части чемпионата.