Smorodskaya: “Lokomotiv” “Spartak”ga qarshi favorit bo‘ladi
Sobiq “Lokomotiv” klubi prezidenti Olga Smorodskaya jamoaning yangi mavsum boshidagi jismoniy tayyorgarligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, futbolchilar yaxshi tayyorlangan va maydonda tez harakatlanmoqda hamda ko‘plab aniq paslar bera olmoqda. O‘yin juda issiq ob-havoda o‘tgani sababli futbolchilarga biroz qiyin bo‘ldi.
Shunga qaramay, Smorodskayaning fikriga ko‘ra, “Lokomotiv” navbatdagi turda “Spartak”ga qarshi o‘yinda favorit bo‘lib chiqadi. Rossiya oliy futbol ligasining to‘rtinchi turi doirasida “Lokomotiv” va “Spartak” jamoalari o‘rtasidagi bahs shanba kuni, 9 avgust sanasida o‘tkaziladi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanishi rejalashtirilgan. Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsumda ushbu ikki klub o‘zaro o‘yinlarda g‘alabalarni bo‘lishib olishgan.
“Lokomotiv” o‘z maydonida “Spartak”ni 3:1 hisobida mag‘lub etgan, biroq safarda 2:5 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchragan. Shu sabab, navbatdagi o‘yin ham futbol muxlislari uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Смородская: “Локомотив” будет фаворитом против “Спартака”
Бывший президент клуба “Локомотив” Ольга Смородская высказала свое мнение о физической подготовке команды в начале нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По ее словам, футболисты хорошо подготовлены и быстро передвигаются по полю, а также могут делать много точных передач. Играть было немного сложно из-за очень жаркой погоды.
Тем не менее, по мнению Смородской, “Локомотив” будет фаворитом в следующем туре в игре против “Спартака”. Матч между командами “Локомотив” и “Спартак” в рамках четвертого тура Российской высшей футбольной лиги состоится в субботу, 9 августа.
Встреча запланирована на 18:00 по московскому времени. Для справки, в прошлом сезоне эти два клуба поделили победы в очных встречах.
“Локомотив” на своем поле победил “Спартак” со счетом 3:1, однако в гостях потерпел крупное поражение 2:5. Поэтому следующий матч также ожидается интересным для футбольных болельщиков.