Lukin: CSKA yuqori o‘rinlar uchun kurashadi
CSKA himoyachisi Matvey Lukin joriy mavsum Rossiya oliy ligasi boshlanishidagi jamoa natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, mavsum hali yangi boshlangan va yakuniy bahoni chempionat tugagach berish lozim. Lukin o‘z jamoasiga ishonishini ta’kidladi va CSKA yuqori o‘rinlar uchun kurashishda davom etishini aytdi.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, har kuni jamoa yangi bosh murabbiy Fabio Chelestini talablarini yanada chuqurroq tushunmoqda. Bu esa o‘yin sifatining oshishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Ayni paytda CSKA uchta o‘yinda besh ochko to‘plab, Rossiya oliy ligasi jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa har bir uchrashuvda o‘z o‘yinini yaxshilashga harakat qilmoqda va oldinda hali ko‘plab muhim bahslar kutmoqda.
Keyingi turda Chelestini boshchiligidagi CSKA Kazanning "Rubin" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv 9 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va o‘yin Moskva vaqti bilan soat 15:45 da boshlanadi.

Лукин: ЦСКА борется за высокие места
Защитник ЦСКА Матвей Лукин высказал свое мнение о результатах команды в начале текущего сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сезон только начался, и окончательную оценку следует давать по окончании чемпионата. Лукин подчеркнул, что верит в свою команду и заявил, что ЦСКА продолжит борьбу за высокие места.
По словам футболиста, команда каждый день все глубже понимает требования нового главного тренера Фабио Челестини. Это положительно сказывается на качестве игры.
В данный момент ЦСКА набрал пять очков в трех матчах и занимает восьмое место в таблице Российской Премьер-Лиги. Команда старается улучшать свою игру в каждом матче, впереди еще много важных встреч.
В следующем туре ЦСКА под руководством Челестини встретится с казанским "Рубином". Этот матч состоится 9 августа и начнется в 15:45 по московскому времени.