Sennikov: Batrakov faqat yetakchi Yevropa klublariga o‘tsin
Rossiya futbol terma jamoasi va poytaxtning “Lokomotiv” klubi sobiq himoyachisi Dmitriy Sennikov “Lokomotiv” yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning xorijiy klubga o‘tish ehtimoli haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sennikovning aytishicha, agar futbolchi o‘sishni istasa, albatta, Yevropaning yetakchi klublariga o‘tishi kerak. Uning fikricha, futbolchi rivojlanishni xohlasa va raqobatdan qo‘rqmasa, aynan shunday yo‘l tutgan ma’qul.
Sennikov Rossiya chempionatida boshqa jamoaga o‘tishning hojati yo‘qligini ta’kidladi. Shuningdek, Sennikov Batrakov uchun Ispaniya yoki Fransiya chempionatlari eng mos variant bo‘lishi mumkinligini qayd etdi.
Uning fikriga ko‘ra, bu mamlakatlar futbol muhitida yosh futbolchi o‘z salohiyatini to‘liq namoyon qilishi mumkin. Ma’lumotlarga ko‘ra, Aleksey Batrakov “Lokomotiv” asosiy tarkibida 47 ta o‘yinda maydonga tushgan.

Сенников: Батраков должен перейти только в ведущие европейские клубы
Бывший защитник сборной России и московского клуба «Локомотив» Дмитрий Сенников поделился своими мыслями о вероятности перехода полузащитника «Локомотива» Алексея Батракована в зарубежный клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сенникова, если футболист хочет расти, ему обязательно нужно переходить в ведущие клубы Европы. Он считает, что если игрок хочет развиваться и не боится конкуренции, именно такой путь будет правильным.
Сенников подчеркнул, что нет необходимости переходить в другой клуб в российском чемпионате. Также он отметил, что для Батракована наиболее подходящими вариантами могут стать чемпионаты Испании или Франции.
По его мнению, в этих странах молодой футболист сможет полностью раскрыть свой потенциал. Согласно данным, Алексей Батраков провел 47 матчей в основном составе «Локомотива».
За это время он забил 20 голов и сделал 10 голевых передач. В настоящее время рыночная стоимость 20-летнего футболиста оценивается в 12 миллионов евро.