Sobiq “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Aleksandr Tarkhanov “Evro-Futbol.Ru” internet nashriga bergan intervyusida “Spartak” futbolchilarining 2025/26 yilgi mavsum boshida ko‘plab maydondan chetlatilishiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tarkhanovning ta’kidlashicha, jamoa bosh murabbiyi Stankovichning o‘zini tutishi futbolchilarga kuchli ta’sir ko‘rsatmoqda. U Stankovich ko‘pincha asabiylashib, his-tuyg‘ularini ochiq namoyon qilayotganini aytdi.
Tarkhanovning fikricha, agar murabbiy o‘zini tinchroq tuta boshlasa, futbolchilar ham maydonda o‘zlarini bardavom va muvozanatli tutishadi. Hozirda “Spartak” Rossiya Premer-ligasining dastlabki uch turidan so‘ng turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda.
Moskva klubi hisobida 4 ochko bor. Keyingi o‘yinda “Spartak” safarda “Lokomotiv” jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Tarkhanovning so‘zlariga ko‘ra, jamoada intizom va muvozanatni saqlash muhim ahamiyatga ega. Muvaffaqiyatli natijalarga erishish uchun murabbiy va futbolchilar o‘zini tinch va me’yorida tutishi lozim.

Тарханова: Действия Станковича влияют на футболистов
Бывший главный тренер команды "Спартак" Александр Тарканов в интервью интернет-изданию "Евро-Футбол.Ру" высказал свое мнение о том, что многие футболисты "Спартака" будут отстранены от игры в начале сезона 2025/26. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Тарканова, поведение главного тренера Станковича сильно влияет на футболистов. Он отметил, что Станкович часто нервничает и открыто проявляет свои эмоции.
Тарканов считает, что если тренер начнет вести себя спокойнее, футболисты также будут более устойчивыми и уравновешенными на поле. В настоящее время "Спартак" занимает 11-е место в турнирной таблице после первых трех туров Российской Премьер-Лиги.
У московского клуба 4 очка. В следующем матче "Спартак" сыграет на выезде против команды "Локомотив".
По словам Тарканова, важно поддерживать дисциплину и баланс в команде. Для достижения успешных результатов тренер и футболисты должны вести себя спокойно и в меру.