Rubin murabbiyi Rozhkov jarohati haqida ma’lumot berdi
Kazan shahri “Rubin” futbol jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov jamoa tarkibidagi futbolchilarning jarohatlari haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Rubin” himoyachisi Ilya Rozhkovning qachon safga qaytishi hozircha noma’lum. Yaqinda “Sochi” jamoasiga qarshi o‘yinda Rozhkov raqib bilan to‘qnashganidan so‘ng tibbiyot xodimlari uni maydondan olib chiqishgan.
Hozirda Rozhkov to‘liq davolanish jarayonida. Rahimov holatga qarab, ertaga futbolchining ahvoli haqida qo‘shimcha ma’lumot berilishini aytdi.
Shuningdek, murabbiy boshqa futbolchilar, jumladan Igor Vuyachichning ham sog‘ligida muammolar borligini ta’kidladi. Kecha Vuyachich ham avval jarohatlangan joyiga yana zarba olgan.
Ayni paytda “Rubin” Rossiya chempionatida uchta turdan so‘ng to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa 9-avgust kuni navbatdagi uchrashuvini safarda Moskvaning CSKA jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Rahimov futbolchilarning sog‘ligi va ularning maydonga qaytish muddati bo‘yicha ish davom etayotganini bildirdi.

Тренер Рубина Рожков сообщил о травме
Главный тренер казанского футбольного клуба "Рубин" Рашид Рахимов сообщил о травмах игроков команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, когда защитник "Рубина" Илья Рожков вернется в строй, пока неизвестно. Недавно в матче против команды "Сочи" Рожков столкнулся с соперником, после чего медицинские работники вынесли его с поля.
В настоящее время Рожков проходит полный курс лечения. Рахимов отметил, что завтра будет предоставлена дополнительная информация о состоянии футболиста в зависимости от ситуации.
Также тренер подчеркнул, что у других игроков, в том числе у Игоря Вуячича, есть проблемы со здоровьем. Вчера Вуячич снова получил удар в ранее травмированное место.
В настоящее время "Рубин" занимает четвертое место в чемпионате России после трех туров. Команда проведет следующий матч 9 августа в гостях против московского ЦСКА.
Рахимов сообщил, что работа по состоянию здоровья футболистов и срокам их возвращения на поле продолжается.