Mashhur rossiyalik mutaxassis Aleksandr Tarkhanov o‘zining intervyusida Valeriy Karpinning Moskvaning «Dinamo» jamoasidagi istiqbollari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Karpin uzoq yillardan beri Rossiya futbolida faoliyat yuritib kelmoqda va uning to‘plagan tajribasi «Dinamo» jamoasiga chempionlik uchun kurashda yordam beradi. Tarkhanovning ta’kidlashicha, Karpinning bir vaqtning o‘zida klub va terma jamoada ishlashi ma’lum qiyinchiliklarni keltirib chiqarishi mumkin.
Ammo hozirgi vaqtda Rossiya futboli xalqaro maydondan chetda qolganini inobatga olsak, bu holat «Dinamo» uchun katta yo‘qotish bo‘lishi ehtimoldan yiroq. Valeriy Karpin hozirda Rossiya terma jamoasi hamda Moskvaning «Dinamo» klubida bosh murabbiy sifatida faoliyat yuritmoqda.
U 2025-yil bahorida «Rostov» klubidan ketgan va yoz oylarida poytaxt jamoasini boshqarishni boshlagan. Mutaxassislar fikricha, uning boshchiligida «Dinamo» jamoasi oldiga yuqori maqsadlar qo‘yishi va yaxshi natijalarga erishishi mumkin.

Тарханова: Работа Карпина на двух должностях не опасна
Известный российский специалист Александр Тарканов в своем интервью высказал мнение о перспективах Валерия Карпина в московском клубе «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Карпин уже много лет активно работает в российском футболе, и его накопленный опыт поможет команде «Динамо» в борьбе за чемпионство. Тарканов отметил, что работа Карпина одновременно в клубе и сборной может вызвать определенные трудности.
Однако, учитывая, что в настоящее время российский футбол находится вне международной арены, эта ситуация вряд ли станет большой потерей для «Динамо». Валерий Карпин в настоящее время является главным тренером как сборной России, так и московского клуба «Динамо».
Он покинул клуб «Ростов» весной 2025 года и начал управлять столичной командой летом. По мнению специалистов, под его руководством команда «Динамо» может ставить перед собой высокие цели и добиваться хороших результатов.