Sobiq “Rubin” jamoasi bosh murabbiyi Roman Sharonov Qozon klubi hujumchisi Mirlind Daku o‘yini haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sharonovning aytishicha, jamoa ustozi Rashid Mamatqulovich Daku o‘yin uslubiga juda yaxshi moslashtirgan. Mirlind o‘zining kuchli tomonlarini “Rubin”ning hozirgi tizimida to‘liq namoyon qilmoqda.
Biroq bu, Daku boshqa jamoada ham o‘zini yomonroq ko‘rsatar edi, degani emas. Sharonovning so‘zlariga ko‘ra, Daku har qanday jamoada ham o‘zini ko‘rsata oladi.
Joriy mavsumda 27 yoshli albaniyalik futbolchi Rossiya chempionati va Rossiya kubogi doirasida jami to‘rt o‘yinda maydonga tushib, to‘rt bor raqib darvozasini ishg‘ol qilgan. Shuningdek, u bitta golli uzatmani ham amalga oshirgan.
Hozirda Daku “Rubin” bilan tuzilgan mehnat shartnomasiga ega bo‘lib, ushbu kelishuv 2029 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Shu bilan birga, hujumchi jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri sifatida maydonda faol harakat qilmoqda.

Шаронов: Даку быстро адаптировался к стилю "Рубина"
Бывший главный тренер команды «Рубин» Роман Шаронов высказал свое мнение о игре нападающего казанского клуба Мирлинда Даку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Шаронова, тренер команды Рашид Маматкулович очень хорошо адаптировал Даку к игровому стилю. Мирлинд полностью демонстрирует свои сильные стороны в нынешней системе «Рубина».
Однако это не означает, что Даку бы показывал себя хуже в другой команде. По словам Шаронова, Даку может проявить себя в любой команде.
В текущем сезоне 27-летний албанский футболист вышел на поле в четырех матчах в рамках чемпионата России и Кубка России, забив четыре гола. Также он сделал одну голевую передачу.
В настоящее время Даку имеет трудовой контракт с «Рубином», который будет действовать до середины 2029 года. При этом нападающий активно действует на поле как один из основных игроков команды.