Sobiq “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Andrey Chernyshov hozirgi murabbiy Deyan Stankovich haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, dastlab Deyan Stankovich “Spartak”ga kelganida, ko‘pchilik jamoaga doimo o‘yin davomida faol va hissiyotli murabbiy kelgani uchun xursand bo‘lgan. Biroq Chernyshov fikricha, murabbiyning haddan tashqari hissiyotga berilishi va hozirda hatto asabiylashayotganini ko‘rish mumkin.
Bu holat futbolchilarga ham ta’sir qilmoqda: ular ham maydonda asabiylashib, o‘zini ishonchsiz tutmoqda. Chernyshov, shuningdek, yaxshi murabbiy o‘zini bardavom va sokin tutishi, shu orqali futbolchilarga ham xotirjamlik ulashishi kerakligini ta’kidladi.
Joriy mavsumda “Spartak” Deyan Stankovich boshchiligida Rossiya chempionati doirasida uchta o‘yinda to‘rt ochko jamg‘ara oldi. Oxirgi xabarlarga ko‘ra, agar jamoa natijalari yaxshilanmasa, “Spartak” rahbariyati Stankovich bilan shartnomani sentabr oyida bekor qilishi mumkin.

Чернышов: Нервозность Станковича негативно сказывается на команде
Бывший главный тренер команды "Спартак" Андрей Чернышов высказал свое мнение о нынешнем тренере Деяне Станковиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, когда Деян Станкович только пришел в "Спартак", многие были рады, что в команду пришел активный и эмоциональный тренер. Однако, по мнению Чернышова, можно заметить, что тренер чрезмерно увлечен эмоциями и даже сейчас нервничает.
Это состояние также сказывается на футболистах: они тоже нервничают на поле и ведут себя неуверенно. Чернышов также отметил, что хороший тренер должен оставаться спокойным и уравновешенным, тем самым передавая спокойствие и футболистам.
В текущем сезоне "Спартак" под руководством Деяна Станковича набрал четыре очка в трех матчах чемпионата России. По последним данным, если результаты команды не улучшатся, руководство "Спартака" может расторгнуть контракт со Станковичем в сентябре.