Jiru "Lill" safida o‘rtoqlik o‘yinida ikki gol urdi
38 yoshda bo‘lishiga qaramay, Olivye Jiru hali ham kuchli va maqsadga intiluvchi hujumchi sifatida maydonda o‘zini namoyon qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu fazilatlarini yangi jamoasi "Lill" safida o‘rtoqlik uchrashuvida yana bir bor isbotladi. "Lill" klubi Italiyaning "Venetsiya" jamoasiga qarshi o‘ynadi va Jiru ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qildi.
Uchrashuv natijasida "Lill" yirik hisobda 3:0 hisobida g‘alaba qozondi. Jiru uchun bu yangi jamoasidagi ikkinchi uchrashuv bo‘ldi.
U birinchi o‘yinda Germaniyaning "Borussiya Dortmund" jamoasiga qarshi maydonga tushgan, biroq o‘shanda gol ura olmagan edi. "Lill" klubi Jirudan katta umid qilmoqda.
Jamoa yangi mavsumda Fransiya chempionati yuqori o‘rinlari uchun kurash olib borishni, shuningdek, Chempionlar ligasi yo‘llanmasini qo‘lga kiritishni maqsad qilgan. Ma’lumot uchun, "Lill" klubi 2021 yilda Fransiya chempioni bo‘lgan.

Жиру забил два гола в товарищеском матче за "Лилль"
Несмотря на свои 38 лет, Оливье Жиру по-прежнему проявляет себя на поле как сильный и целеустремленный нападающий. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он еще раз подтвердил эти качества в товарищеском матче за свою новую команду "Лилль". Клуб "Лилль" играл против итальянской команды "Венеция", и Жиру дважды поразил ворота соперника.
По итогам встречи "Лилль" одержал крупную победу со счетом 3:0. Для Жиру это была вторая игра в новой команде.
В первой игре он выходил на поле против немецкой команды "Боруссия Дортмунд", но тогда не смог забить. Клуб "Лилль" возлагает большие надежды на Жиру.
Команда нацелена бороться за высокие места в чемпионате Франции в новом сезоне, а также получить путевку в Лигу чемпионов. Для справки, клуб "Лилль" стал чемпионом Франции в 2021 году.