“Inter” sport direktori Auzilio “Al Hilol”ga o‘tishi mumkin
Ma’lumotlarga ko‘ra, “Al Hilol” klubi yangi sport direktorini izlamoqda va 50 yoshli italiyalik mutaxassis ularning asosiy nomzodlar ro‘yxatida birinchi o‘rinda turibdi. Bu haqda jurnalist Janluiji Longari xabar berdi.
Piero Auzilioning “Inter” klubi bilan amaldagi mehnat shartnomasi 2027 yil yoziga qadar mo‘ljallangan. Auzilio 2005 yildan buyon “Inter” klubida ishlaydi va u 2014 yil fevral oyidan boshlab sport direktori lavozimini egallab kelmoqda.
Uning klubdagi faoliyati davomida jamoa bir necha bor muvaffaqiyatli natijalarga erishgan. Eslatib o‘tamiz, joriy yil yozining boshida “Al Hilol” klubi Milan jamoasining to‘rt yil davomida bosh murabbiyi bo‘lgan Simone Inzagini ham o‘z safiga jalb qilgan edi.
Shu tariqa, Saudiya Arabistoni klubi Yevropa futboli tajribasiga ega mutaxassislarni o‘z jamoasiga taklif qilishda davom etmoqda.

“Интер” спортивный директор Аузилио может перейти в “Аль Хилал”
Спортивный директор футбольного клуба Милан “Интер” Пьеро Аузилио привлек внимание команды “Al Hilol” из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, клуб “Al Hilol” ищет нового спортивного директора, и 50-летний итальянский специалист находится на первом месте в их списке основных кандидатов. Об этом сообщил журналист Джанлуиджи Лонгари.
Текущий трудовой контракт Пьеро Аузилио с клубом “Интер” рассчитан до лета 2027 года. Аузилио работает в клубе “Интер” с 2005 года и занимает должность спортивного директора с февраля 2014 года.
За время его работы в клубе команда несколько раз добивалась успешных результатов. Напомним, что в начале этого лета клуб “Al Hilol” также привлек Симоне Индзаги, который был главным тренером команды Милан на протяжении четырех лет.
Таким образом, клуб из Саудовской Аравии продолжает приглашать специалистов с опытом европейского футбола в свою команду.