Liverpul Isak o‘rniga Yoan Vissani nishonga oldi
Brentford hujumchisi Yoan Vissa Angliyaning yirik futbol klublaridan birining diqqat markaziga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchini o‘z safiga qo‘shib olishga Liverpul klubi qiziqish bildirmoqda. Liverpul rahbariyati Vissani hujum chizig‘ini kuchaytirish uchun asosiy nomzodlardan biri sifatida ko‘rib chiqmoqda.
Klub bu qarorni, ayniqsa, Nyukasl o‘z futbolchisi, shved hujumchisi Aleksandr Isakni sotishga rozi bo‘lmagani sababli qabul qilmoqda. Brentford esa Vissa transferidan taxminan 58 million yevro daromad olishni rejalashtirmoqda.
Yoan Vissa 2024/2025 yilgi mavsumda jami 39 o‘yinda maydonga tushdi. U mazkur bahslarda 20 ta gol urdi va beshta golga assistentlik qildi.
Hozirgi vaqtda futbolchining Brentford bilan tuzgan shartnomasi kelasi yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Shu sababli, uning kelajagi bo‘yicha qaror klub va futbolchining kelishuviga bog‘liq bo‘ladi.

Ливерпуль вместо Иссака нацелился на Йоана Виссу
Нападающий Брентфорда Йоан Висса попал в поле зрения одного из крупных футбольных клубов Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно имеющимся данным, клуб Ливерпуль проявляет интерес к подписанию футболиста. Руководство Ливерпуля рассматривает Виссу как одного из основных кандидатов для усиления атакующей линии.
Клуб принимает это решение, особенно в свете того, что Ньюкасл не согласен продать своего игрока, шведского нападающего Александра Иссака. Брентфорд же планирует получить около 58 миллионов евро от трансфера Виссы.
Йоан Висса провел в сезоне 2024/2025 года в общей сложности 39 матчей. В этих играх он забил 20 голов и сделал пять голевых передач.
В настоящее время контракт футболиста с Брентфордом действует до середины следующего года. Поэтому решение о его будущем будет зависеть от соглашения клуба и игрока.