Agent: Stankovich iste’fosi haqida ma’lumot yo‘q
Futbol agenti Srdjan Yeremich Moskvaning Spartak jamoasi bosh murabbiyi lavozimida ishlayotgan vatandoshi Dejan Stankovichning ehtimoliy ishdan bo‘shatilishi haqidagi savollarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Stankovichning iste’fosi haqida hech qanday ma’lumotga ega emas. Shuningdek, Serbiya ommaviy axborot vositalarida ham bu borada hech qanday xabar berilmagan.
Faqatgina Rossiya matbuotida Dejan Stankovichning intervyusidan iqtiboslar keltirilmoqda, deya agentning so‘zlarini keltiradi Match TV telekanali. Ma’lumot uchun, serbiyalik murabbiy va Spartak jamoasi o‘rtasidagi amaldagi mehnat shartnomasi 2027 yilning yozigacha amal qiladi.
Ayni vaqtda, Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida Spartak safarda Lokomotiv jamoasiga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu uchrashuvdan so‘ng, Spartak jamoasi Rossiya Premyer-ligasi turnir jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi.
Hozircha klub rahbariyati yoki boshqa rasmiy manbalar tomonidan Stankovichning iste’fosi haqida biror ma’lumot berilmadi. Shu sababli, murabbiy faoliyati davom etmoqda va uning kelajagi borasida tasdiqlangan xabar yo‘q.

Агент: Информации о отставке Станковича нет
Футбольный агент Срджан Еремич высказал свое мнение по поводу возможного увольнения своего соотечественника Деяна Станковича, который работает главным тренером московского Спартака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у него нет никакой информации о отставке Станковича. Также в сербских средствах массовой информации не было никаких сообщений по этому поводу.
Только российская пресса приводит цитаты из интервью Деяна Станковича, как сообщает телеканал Match TV. Для справки, действующий трудовой договор сербского тренера со Спартаком действует до лета 2027 года.
В настоящее время Спартак проиграл в выездном матче четвертого тура чемпионата России команде Локомотив со счетом 2:4. После этой встречи Спартак занимает 11-е место в таблице Российской Премьер-лиги.
Пока что руководство клуба или другие официальные источники не предоставили никакой информации о возможной отставке Станковича. Поэтому тренер продолжает свою деятельность, и нет подтвержденных сообщений о его будущем.