Smorodskaya: Batrakovning Yevropaga ketishi uchun erta
Olga Smorodskaya o‘z vaqtida “Lokomotiv” futbol klubi prezidenti lavozimida ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning hozircha Yevropa klublariga o‘tishi uchun hali erta ekanini ta’kidladi. Smorodskayaning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov avvalo til o‘rganishi va ma’naviy jihatdan yetilishi kerak.
Uning fikriga ko‘ra, futbolchi hali o‘z ustida ishlashi, tajriba va bilim orttirishi zarur. Hozirgi vaqtda Batrakov 20 yoshda bo‘lib, joriy mavsumda barcha musobaqalarda besh o‘yinda yettita gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Bu natijalar yosh futbolchi uchun yaxshi ko‘rsatkich hisoblanadi. “Lokomotiv” klubi esa Rossiya Premer-ligasida birinchi o‘rinda bormoqda va eng yaqin ta’qibchisi “Krilya Sovetov”dan to‘rt ochko oldinda.
Klub rahbariyati va mutaxassislar yosh futbolchilarning rivojlanishiga alohida e’tibor qaratmoqda. Smorodskaya Batrakovning Yevropaga o‘tishi uchun hali erta ekanini, avvalo, u o‘zini har tomonlama tayyorlashi lozimligini qayd etdi.
Shu sababli, hozircha Batrakovning asosiy vazifasi o‘z ustida ishlash va jamoada tajriba orttirishdan iborat.

Смородская: Для Батракова еще рано уезжать в Европу
Ольга Смородская в свое время работала президентом футбольного клуба "Локомотив". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Она отметила, что переход полузащитника команды Алексея Батракова в европейские клубы пока рано. По словам Смородской, Батраков прежде всего должен выучить язык и морально подготовиться.
По ее мнению, футболисту необходимо продолжать работать над собой, накапливать опыт и знания. В настоящее время Батракову 20 лет, и в этом сезоне он успел забить семь голов в пяти матчах во всех турнирах.
Эти результаты являются хорошим показателем для молодого футболиста. Клуб "Локомотив" занимает первое место в Российской Премьер-лиге и опережает ближайшего преследователя "Крылья Советов" на четыре очка.
Руководство клуба и специалисты уделяют особое внимание развитию молодых футболистов. Смородская отметила, что для перехода Батракова в Европу пока рано, прежде всего, ему нужно всесторонне подготовиться.
Поэтому в настоящее время основной задачей Батракова является работа над собой и накопление опыта в команде.