Sobiq mashhur futbolchi Aleksandr Mostovoy Rossiya Premyer-ligasida futbolchilar maoshiga cheklov joriy qilinishi haqidagi yangilikka o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z vaqtida futbolchilarga haddan tashqari yuqori maoshlar belgilanishiga yo‘l qo‘yilmasligi kerakligini ta’kidladi. Mostovoyning fikricha, aynan maoshlarning ko‘payib ketishi hozirgi muammolarga sabab bo‘lgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya chempionatida futbolchilarga haqiqiy qiymatidan ortiqcha to‘lanadi. Shu sababli, ko‘plab futbolchilar bu chempionatga oson pul topish uchun intiladi.
Mostovoy, shuningdek, Rossiyada ko‘plab futbolchilar borligini, ular yuqori maoshga loyiq emasligini aytdi. Unga ko‘ra, faqat maoshni oshirish orqali futbolchining o‘yini yaxshilanmaydi.
Futbolchiga katta maosh berilishi uning maydondagi harakatlariga ijobiy ta’sir qilmasligi mumkin. Mostovoyning fikricha, chempionatda haqiqiy raqobat va sifatli o‘yin uchun, birinchi navbatda, maoshlarni me’yorida belgilash zarur.
Ayni vaqtda, Rossiya Premyer-ligasida to‘rt turdan so‘ng «Lokomotiv» klubi 12 ochko jamg‘arib, musobaqa jadvalida yetakchilik qilmoqda.

Мостовой сторонник ограничения зарплат футболистов в России
Бывший известный футболист Александр Мостовой высказал свое мнение о новости о введении ограничения на зарплаты футболистов в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что не следует допускать установления чрезмерно высоких зарплат для футболистов. По мнению Мостового, именно рост зарплат стал причиной нынешних проблем.
По его словам, в чемпионате России футболистам платят больше реальной стоимости. Поэтому многие футболисты стремятся в этот чемпионат, чтобы легко заработать деньги.
Мостовой также отметил, что в России много футболистов, которые не заслуживают высоких зарплат. По его мнению, только повышение зарплаты не улучшит игру футболиста.
Высокая зарплата футболиста может не оказать положительного влияния на его действия на поле. По мнению Мостового, для настоящей конкуренции и качественной игры в чемпионате прежде всего необходимо установить адекватные зарплаты.
В настоящее время после четырех туров в Российской Премьер-Лиге клуб «Локомотив» набрал 12 очков и занимает первое место в турнирной таблице.