APLda dastlabki turlar uchun eng qiyin va eng oson taqvimlar aniqlandi
Yangi Angliya Premyer-ligasi mavsumi boshlanishiga bir haftadan kam vaqt qoldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Opta tashkiloti chempionatdagi 20 ta jamoaning dastlabki besh turdagi o‘yinlarini tahlil qilib, eng oson va eng murakkab taqvimga ega jamoalarni aniqladi. Tahlil natijalariga ko‘ra, eng murakkab taqvim “Manchester Yunayted”, “Bornmut” va “Arsenal” jamoalariga to‘g‘ri kelgan.
Jumladan, “Manchester Yunayted” mavsumni “Arsenal”, “Fulhem”, “Bernli”, “Manchester Siti” va “Chelsi”ga qarshi o‘yinlar bilan boshlaydi. Opta Power Rankings bahosiga ko‘ra, bu eng qiyin taqvim hisoblanadi.
“Arsenal” esa birinchi turda “Manchester Yunayted”ga qarshi maydonga tushadi. Shundan so‘ng, “kanonirlar” “Old Trafford” safaridan keyin “Lids”, Angliya chempioni “Liverpul”, “Nottingem Forest” va “Manchester Siti” bilan kuch sinashadi.
Eng yengil taqvim esa Londonning “Kristal Pelas”, “Chelsi” va “Aston Villa” jamoalariga nasib etgan. Bu jamoalar dastlabki besh turda nisbatan kuchsiz raqiblarga qarshi o‘ynaydi.
Shu tariqa, yangi mavsumda ba’zi jamoalar uchun start murakkab bo‘lsa, boshqalari uchun qulayroq kechishi kutilmoqda.

В APL были определены самые сложные и самые простые календари для начальных турниров
Организация Opta проанализировала игры 20 команд в первых пяти турах чемпионата и определила команды с самым легким и самым сложным расписанием. Согласно результатам анализа, самое сложное расписание досталось командам “Манчестер Юнайтед”, “Борнмут” и “Арсенал”.
В частности, “Манчестер Юнайтед” начнет сезон с игр против “Арсенала”, “Фулхэма”, “Бернли”, “Манчестер Сити” и “Челси”. По оценке Opta Power Rankings, это считается самым трудным расписанием.
“Арсенал” же в первом туре выйдет на поле против “Манчестер Юнайтед”. После этого “канониры” после поездки на “Олд Траффорд” встретятся с “Лидсом”, чемпионом Англии “Ливерпулем”, “Ноттингем Форест” и “Манчестер Сити”.
Самое легкое расписание досталось лондонским “Кристал Пэлас”, “Челси” и “Астон Вилле”. Эти команды будут играть против относительно слабых соперников в первых пяти турах.
Таким образом, в новом сезоне для некоторых команд старт будет сложным, в то время как для других ожидается более комфортное начало.