Naumov: Stankovich futbolchilarda asabiylikni kuchaytirmoqda
Moskvaning “Lokomotiv” klubi sobiq prezidenti Nikolay Naumov “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovichning futbolchilarga salbiy ta’siri haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, bosh murabbiy o‘zini o‘zgartirish niyatida emas va ortiqcha hissiyotga berilishi jamoaga zarar yetkazmoqda. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, Stankovich futbolchilarda asabiylikni kuchaytirmoqda.
U kuchli murabbiy bo‘lsa-da, fe’l-atvori masalasida muammolar bor. Ma’lumot uchun, “Spartak” Stankovich boshchiligida Rossiya chempionatining dastlabki to‘rt turida atigi to‘rt ochko jamg‘ardi.
Ikkinchi turdan so‘ng, “Spartak” “Baltika” klubiga yirik hisobda mag‘lub bo‘ldi va shu bahsda ikki nafar futbolchisi maydondan chetlatildi. O‘sha uchrashuvdan keyin Stankovich charchaganini tan olgan edi.
Mutaxassisning jamoa ichidagi hissiyoti va harakatlari futbolchilarning o‘yiniga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Shu bois, jamoa natijalari ham kutilgan darajada emas.

Наумов: Станкович усиливает нервозность у футболистов
Бывший президент московского клуба "Локомотив" Николай Наумов высказал мнение о негативном влиянии главного тренера команды "Спартак" Деяна Станковича на футболистов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, главный тренер не намерен меняться, и излишние эмоции наносят вред команде. По словам Наумова, Станкович усиливает нервозность у футболистов.
Хотя он сильный тренер, у него есть проблемы с характером. Для справки, "Спартак" под руководством Станковича набрал всего четыре очка в первых четырех турах чемпионата России.
После второго тура "Спартак" крупно проиграл клубу "Балтика", и в этом матче двое его футболистов были удалены с поля. После той встречи Станкович признал, что устал.
Эмоции и действия специалиста внутри команды негативно сказываются на игре футболистов. Поэтому результаты команды также не соответствуют ожиданиям.