Diveev: Daku kuchli, biroq himoyamiz to‘xtata oldi
Poytaxt jamoasi CSKA himoyachisi Igor Diveev mamlakat chempionati doirasida Qozonning Rubin jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
RPLning to‘rtinchi turi doirasidagi ushbu uchrashuvda armiya jamoasi 5:1 hisobida zafar quchdi. Diveevning aytishicha, raqib hujumchisi Daku kuchli va sifatli futbolchi bo‘lishiga qaramay, ular uni to‘xtatishga muvaffaq bo‘lishdi.
Uchrashuv davomida Daku bir marta gol urgan bo‘lsa-da, boshqa xavfli vaziyatlar yuzaga kelmadi. Diveev o‘z jamoasining himoyadagi harakatlaridan mamnunligini bildirdi.
Hozirda Fabio Chelestini boshchiligidagi CSKA jamoasi turnir jadvalida 8 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. Qozonning Rubin jamoasi esa 7 ochko bilan oltinchi pog‘onani egallab turibdi.
Keyingi turda CSKA jamoasini Dinamoga qarshi derbi o‘yini kutmoqda. Rubin esa navbatdagi bellashuvda Rostov jamoasi bilan maydonga chiqadi.
Ushbu natijalar jamoalarning chempionatdagi holatini yanada keskinlashtirmoqda. Muxlislar navbatdagi o‘yinlardan ham yuqori natijalar kutmoqda.

Diveev: Даку силен, но наша защита смогла остановить его
Защитник ЦСКА Игорь Дивеев поделился своими мыслями после матча с казанским Рубином в рамках чемпионата страны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче четвертого тура РПЛ армейцы одержали победу со счетом 5:1. По словам Дивеева, несмотря на то что нападающий соперника Даку сильный и качественный футболист, им удалось его остановить.
Хотя Даку забил один гол в ходе встречи, других опасных моментов не возникло. Дивеев выразил удовлетворение действиями своей команды в защите.
В настоящее время команда ЦСКА под руководством Фабио Челестини занимает четвертое место в турнирной таблице с 8 очками. Казанский Рубин располагается на шестой позиции с 7 очками.
В следующем туре ЦСКА ожидает дерби с Динамо. Рубин же в следующем матче встретится с Ростовом.
Эти результаты еще больше обостряют положение команд в чемпионате. Болельщики ожидают высоких результатов и от следующих игр.