“Spartak” mag‘lubiyatida eng sust to‘rt futbolchi nomi aniqlandi
Dejan Stankovich boshchiligidagi futbolchilarga berilgan baholar Moskvaning “Spartak” jamoasi yana mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu safar ham mag‘lubiyat o‘yindagi ustunlik bilan bog‘liq bo‘ldi. Aslida “Spartak” asosiy vaqtda o‘yin taqdirini hal qilishi mumkin edi, biroq hakam tomonidan qo‘shib berilgan olti daqiqa o‘yin davomini penaltilar seriyasigacha cho‘zdi.
Penaltilar seriyasida esa “Spartak” darvozaboni Ilya Pomazunning jasorati ham jamoani mag‘lubiyatdan qutqara olmadi. Dejan Stankovich o‘yin tugashidan oldin kiyim almashtirish xonasiga ketgani bejiz emasdi.
U g‘alaba bo‘lmasligini his qilgan edi. “Spartak” yana yutqazdi.
O‘yin natijasiga penaltilar seriyasi ta’sir ko‘rsatdi, biroq jamoaning o‘yini umuman qoniqarsiz bo‘ldi. Endi esa eng yomon o‘yin ko‘rsatgan futbolchilar haqida to‘xtalamiz.
Quyida Dejan Stankovich jamoasining ayrim futbolchilariga “Eurofootball.ru” sayti tomonidan o‘n ballik tizim asosida berilgan baholar keltirilgan. Uchrashuv protokoli: Spartak Moskva – Dinamo Maxachkala 1:1 (penaltilar seriyasi: 3:4).
Gollar: 87-daqiqada Dinamo safida Agalarov, 90-daqiqada Spartak safida Litvinov. Eng yomon o‘yin ko‘rsatgan to‘rt futbolchi: Anton Zabolotniy – 4 ball.
“Spartak” hujumlari deyarli mavjud emasdi. Zabolotniy harakat qildi, raqibga bosim o‘tkazdi va bir necha bor darvoza tomon zarba berdi, biroq zarbalar aniq chiqmadi.
Manfred Ugalde – 3,5 ball. Ugalde o‘yinda ko‘rinmay qoldi.
U ikki hujumchi o‘yinida o‘zini ko‘rsata olmadi, ayniqsa Zabolotniy ko‘proq to‘pga ega chiqqan paytda. Ugalde tez-tez markazga siljidi va o‘yinda faol ishtirok eta olmadi.
Uning almashtirilishi 66-daqiqadan oldin ham bo‘lishi mumkin edi. Danil Prutsev – 3 ball.
Prutsev markazda tartibsiz harakat qildi. U ko‘plab to‘qnashuvlarda yutqazdi, himoyada va hujumda foydali ish bajara olmadi.
To‘pni raqibdan olib qo‘yish yoki o‘yinni kuchaytirishda ham muvaffaqiyatsizlikka uchradi. Pablo Solari – 3 ball.
Solari o‘tgan turdagi o‘yinda ham o‘zini ko‘rsata olmagandi. Bu safar ham zaxiradan maydonga tushirildi, biroq qisqa vaqt ichida raqib futbolchisiga nisbatan qo‘pol harakat qilib, penalti belgilanishiga sababchi bo‘ldi.
Xulosa qilib aytganda, “Spartak” jamoasi ushbu uchrashuvda yaxshi o‘yin ko‘rsata olmadi va ayrim futbolchilar ayniqsa sust harakat qildilar. Jamoa oldida hali ko‘p ishlar bor.

Названы самые слабые четыре футболиста в поражении "Спартака"
Оценки футболистов под руководством Деяна Станковича Московская команда “Спартак” снова потерпела поражение. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этот раз поражение было связано с преимуществом в игре. На самом деле “Спартак” мог решить исход матча в основное время, однако добавленные судьей шесть минут затянули игру до серии пенальти.
В серии пенальти мужество вратаря “Спартака” Ильи Помазуна также не спасло команду от поражения. Деяна Станковича не зря не было в раздевалке перед концом игры.
Он чувствовал, что победы не будет. “Спартак” снова проиграл.
На результат матча повлияла серия пенальти, однако игра команды была совершенно неудовлетворительной. Теперь остановимся на футболистах, показавших худшую игру.
Ниже приведены оценки некоторых футболистов команды Деяна Станковича, выставленные сайтом “Eurofootball.ru” по десятибалльной системе. Протокол встречи: Спартак Москва – Динамо Махачкала 1:1 (серия пенальти: 3:4).
Голы: на 87-й минуте за Динамо забил Агаларов, на 90-й минуте за Спартак забил Литвинов. Четыре футболиста, показавшие худшую игру: Антон Заболотный – 4 балла.
Атаки “Спартака” практически не существовали. Заболотный старался, оказывал давление на соперника и несколько раз бил по воротам, но удары были неточными.
Мануэль Угальде – 3,5 балла. Угальде в игре не проявил себя.
Он не смог показать себя в игре с двумя нападающими, особенно когда Заболотный больше владел мячом. Угальде часто смещался в центр и не принимал активного участия в игре.
Его замена могла произойти и до 66-й минуты. Данил Прутцев – 3 балла.
Прутцев действовал неорганизованно в центре. Он проигрывал во многих столкновениях, не смог выполнить полезную работу в защите и атаке.
Он также потерпел неудачу в отборе мяча у соперника или в усилении игры. Пабло Солари – 3 балла.
Солари не смог проявить себя и в предыдущем матче. На этот раз он также вышел на поле с скамейки запасных, но за короткое время грубо сыграл против соперника, что привело к назначению пенальти.
В заключение, команда “Спартак” не показала хорошую игру в этом матче, и некоторые футболисты, особенно, действовали слабо. У команды еще много работы впереди.