Maxachqal’a shahrining “Dinamo” futbol klubi TikTok ijtimoiy tarmog‘ida o‘zining rasmiy sahifasiga ega emas va ilgari ham hech qachon bo‘lmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klub matbuot xizmati ayrim manbalarda tarqalgan noto‘g‘ri ma’lumotlarga izoh berdi. Avvalroq ba’zi axborot vositalarida “Dinamo” matbuot xizmati TikTok tarmog‘ida Artyom Dzyuba nomiga haqoratli video joylagani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Klub vakillari bu ma’lumotlarni rad etdi va jurnalistlarga bunday xabarlarni e’lon qilishdan oldin ularni sinchiklab tekshirishni tavsiya qildi. “Akron” klubi bilan yaxshi munosabatdamiz, Artyom Dzyubaga ham hurmat bilan qaraymiz, dedi “Dinamo” klubi rivojlantirish va jamoatchilik bilan aloqalar bo‘yicha direktori Sergey Rasulov.
U, shuningdek, Dzyubani Rossiya futbolining yirik o‘yinchilaridan biri deb atadi va klub hech qachon unga nisbatan bunday nojo‘ya harakatlarga yo‘l qo‘ymasligini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, 13 avgust kuni Maxachqal’a “Dinamo”si safarda Rossiya Kubogi doirasida Moskvaning “Spartak” jamoasini mag‘lub etdi.

“Динамо” заявил, что не размещал видео с Дзюбой в TikTok
Футбольный клуб “Динамо” из Махачкалы не имеет официальной страницы в социальной сети TikTok и никогда не имел ее ранее. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пресс-служба клуба прокомментировала распространенные в некоторых источниках ложные сведения. Ранее в некоторых СМИ появились сообщения о том, что пресс-служба “Динамо” опубликовала оскорбительное видео с именем Артема Дзюбы в TikTok.
Представители клуба опровергли эту информацию и рекомендовали журналистам тщательно проверять такие сообщения перед их публикацией. “У нас хорошие отношения с клубом “Акрон”, мы также с уважением относимся к Артему Дзюбе”, - сказал директор по развитию и связям с общественностью клуба “Динамо” Сергей Расулов.
Он также назвал Дзюбу одним из крупных игроков российского футбола и подчеркнул, что клуб никогда не допустит подобных недопустимых действий в отношении него. Напомним, что 13 августа “Динамо” из Махачкалы в выездном матче в рамках Кубка России одержало победу над московским “Спартаком”.