Nunu Mendesh: “Oltin to‘p” gaplari ishimizga ta’sir qilmaydi
PSJ jamoasining chap himoyachisi Nunu Mendesh, jamoa a’zolari haqida “Oltin to‘p” mukofoti borasidagi doimiy gap-so‘zlar ularning ishiga ta’sir qilmasligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Parij klubidan to‘qqiz nafar futbolchi, jumladan, Mendeshning o‘zi ham ushbu nufuzli mukofotning nomzodlari ro‘yxatiga kiritilgan. Mukofot topshirish marosimi 22-sentabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Nunu Mendeshning ta’kidlashicha, “Oltin to‘p” atrofidagi gaplar jamoaning tayyorgarligiga halaqit bermaydi. U: “Bu holat ishimizga hech qanday ta’sir qilmaydi.
Jamoamizda muhit yaxshi, biz oldimizdagi o‘yinga e’tibor qaratganmiz. Men va jamoadoshlarim tinchmiz.
Hozirgi eng muhim vazifa – ‘Tottenxem’ga qarshi o‘yin va unda g‘alaba qozonish”, – deya izoh berdi. Bugun UEFA Superkubogi doirasida PSJ va Tottenxem jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Ushbu o‘yin har ikki jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, futbol ishqibozlari diqqat markazida bo‘ladi.

Нуну Мендеш: “Золотой мяч” не повлияет на нашу работу
Левый защитник команды ПСЖ Нуну Мендеш подчеркнул, что постоянные разговоры о награде “Золотой мяч” не влияют на работу игроков. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, девять футболистов из парижского клуба, включая самого Мендеша, включены в список кандидатов на эту престижную награду. Церемония вручения награды пройдет 22 сентября.
Нуну Мендеш отметил, что разговоры вокруг “Золотого мяча” не мешают подготовке команды. Он сказал: “Эта ситуация не влияет на нашу работу.
В нашей команде хорошая атмосфера, мы сосредоточены на предстоящей игре. Я и мои товарищи по команде спокойны.
Сейчас самая важная задача – игра против ‘Тоттенхэма’ и победа в ней”, – добавил он. Сегодня в рамках UEFA Суперкубка состоится матч между командами ПСЖ и Тоттенхэм, который начнется в 22:00 по московскому времени.