Tarkhanov Spartak mag‘lubiyatlari sababini tushuntirdi
Futbol bo‘yicha mutaxassis Aleksandr Tarkhanov poytaxtning Spartak jamoasi yangi mavsumni muvaffaqiyatsiz boshlagani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi uchrashuvda qizil-oq jamoa o‘z maydonida Maxachkala shahrining Dinamo jamoasiga mag‘lub bo‘ldi. O‘yin asosiy vaqtda 1:1 hisobida yakunlandi, biroq penaltilar seriyasida 3:4 hisobida yutqazildi.
Bu uchrashuv Rossiya Kubogi doirasida bo‘lib o‘tdi. Aleksandr Tarkhanovning so‘zlariga ko‘ra, hozirda Spartak o‘yinida ma’lum bir inqiroz kuzatilmoqda.
Jamoa bosh murabbiyi Stankovich ham o‘yinlarda muammolar borligini tan oldi. Shu sababli jamoa ketma-ket mag‘lubiyatlarga uchramoqda.
Rossiya oliy ligasining to‘rt turidan so‘ng Spartak jamoasi to‘rt ochko jamg‘arib, turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda. Keyingi uchrashuvda Stankovich shogirdlari o‘z maydonida Sankt-Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Ushbu o‘yin shanba kuni, 16-avgust sanasida bo‘lib o‘tadi. Jamoa oldida o‘z o‘yinini yaxshilash va natijalarni ijobiy tomonga o‘zgartirish vazifasi turibdi.
Mutaxassislar fikricha, Spartakda mavjud muammolar hal qilinsa, jamoa o‘z oldiga qo‘yilgan maqsadlarga erisha oladi.

Тарханова Спартак объяснил причины поражений
Футбольный специалист Александр Тарханов высказал свое мнение о том, что столичный клуб Спартак неудачно начал новый сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнем матче красно-белая команда уступила на своем поле команде Динамо из Махачкалы. Игра завершилась в основное время со счетом 1:1, однако в серии пенальти Спартак проиграл со счетом 3:4.
Этот матч прошел в рамках Кубка России. По словам Александра Тарханов, в игре Спартака в настоящее время наблюдается определенный кризис.
Главный тренер команды Станкович также признал, что в играх есть проблемы. Именно поэтому команда терпит последовательные поражения.
После четырех туров Российской Премьер-лиги Спартак набрал четыре очка и занимает одиннадцатое место в турнирной таблице. В следующем матче подопечные Станковича сыграют на своем поле против команды Зенит из Санкт-Петербурга.
Эта игра состоится в субботу, 16 августа. Перед командой стоит задача улучшить свою игру и изменить результаты в положительную сторону.
По мнению специалистов, если проблемы, существующие в Спартаке, будут решены, команда сможет достичь поставленных целей.