Daku "Manchester Siti" va "Fiorentina"ga o'tishi mumkin
Kazanlik "Rubin" jamoasi futbolchisi Konstantin Nizhegorodov albaniyalik hujumchi Mirlin Daku Italiyaning "Fiorentina" klubiga o'tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko'ra, Daku katta futbolchi hisoblanadi. Futbolchi o'zi "Manchester Siti" va "Fiorentina" klublarining unga qiziqishi borligini aytgan va hozirda kelajakdagi jamoasini tanlayotganini ma’lum qilgan.
Avvalroq matbuotda "Rubin" rahbariyati hujumchini sotishdan 20 million yevro daromad olishni maqsad qilgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumida 27 yoshli futbolchi to‘rtta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Daku bilan "Rubin" o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2029 yil yozigacha amal qiladi. Shunday qilib, klub va futbolchi o‘rtasida kelishuv hali kuchda bo‘lib, uning transferi ehtimoli haqida turli taxminlar mavjud.

Даку может перейти в «Манчестер Сити» и «Фиорентину»
Футболист казанского «Рубина» Константин Нижегородов высказался о возможном переходе албанского нападающего Мирлина Даку в итальянский клуб «Фиорентина». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Даку считается большим футболистом. Сам игрок сообщил, что клубы «Манчестер Сити» и «Фиорентина» проявляют к нему интерес, и в настоящее время он выбирает свою будущую команду.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что руководство «Рубина» планирует получить 20 миллионов евро от продажи нападающего. В новом сезоне Российской Премьер-Лиги 27-летний футболист сыграл в четырёх матчах и забил четыре гола.
Действующий контракт Даку с «Рубином» действует до лета 2029 года. Таким образом, соглашение между клубом и игроком ещё в силе, и существует множество предположений о возможности его трансфера.