Bakaev Artigani o‘z o‘yini bilan hayratga soldi
Moskva "Lokomotiv" jamoasining yarim himoyachisi Zelimxon Bakaev sobiq bosh murabbiy, Podmoskovye "Ximki" jamoasi rahbari Frank Artigani qanday hayratga solgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bakaev 2024/2025 yilgi mavsumda Artiga boshchiligida o‘ynagan. Futbolchining aytishicha, ispan mutaxassisi unga maydonda nimani kutayotganini ko‘rsatish uchun maxsus videolar tayyorlagan.
Bakaev esa o‘z navbatida "Spartak"dagi eng yaxshi o‘yinlarini Artigaga yuborgan. Bir necha kundan keyin Artiga uni chaqirib, ushbu videoni birga yana ko‘rishni taklif qilgan.
Murabbiy Bakaevdan "Nega menga bunday futbolchi borligi haqida hech kim gapirmagan?" deb so‘ragan. Artiga Bakaevning o‘yini darajasidan shunchalik ta’sirlangan ediki, futbolchidan "Ximki" jamoasining Rossiya Premyer Ligasi (RPL)da qolishi uchun uning darajasining kamida yarmini ko‘rsatishni so‘ragan.
Natijada Podmoskovye jamoasi 12-o‘rinni egallab, sport mezonlari bo‘yicha RPLda qolishga muvaffaq bo‘lgan, ammo moliyalashtirish to‘xtatilgani sababli musobaqadan chetlatilgan.

Бакаев Артигани удивил своей игрой
Полузащитник московского «Локомотива» Зелимхан Бакаев рассказал, как бывший главный тренер и руководитель подмосковного «Химок» Франк Артигани был поражён его игрой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бакаев играл под руководством Артигани в сезоне 2024/2025. По словам футболиста, испанский специалист готовил специальные видео, чтобы показать ему, что его ждёт на поле.
В свою очередь Бакаев отправлял Артигани свои лучшие игры за «Спартак». Через несколько дней Артигани позвал его и предложил вместе ещё раз посмотреть это видео.
Тренер спросил Бакаева: «Почему никто не говорил мне о таком футболисте?» Артигани был настолько впечатлён уровнем игры Бакаева, что попросил футболиста показывать хотя бы половину своего уровня, чтобы «Химки» остались в Российской Премьер-Лиге (РПЛ).
В итоге команда из Подмосковья заняла 12-е место и по спортивным критериям сохранила место в РПЛ, но была отстранена от соревнований из-за прекращения финансирования.